izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır

Artık günümüzde birçok kadın ve erkek tarafından bacaklardaki incelikler, kalınlılar ve eğrilikler oldukça önemli hale gelmiştir. Kadınlar uzun, simetrik düzgün ve etkileyici bir bacak isterlerken, erkekler kaslı bacaklara sahip olmak istiyor. Bacak estetiği konusundaki ilk girişimler, 1970 ‘li yıllarda vücut geliştirme sporcuları tarafımda başlamıştır. Ve o günlerden günümüze kadar bacak estetiği konusunda teknikler, yöntemler ve uygulamalar çok değişerek birçok gelişim gösterdi. Kadınların etek ve elbise kullanımları arttıkça ve kıyafetlerin de boyları kısaldıkça, kişiler bacak şekillerinden rahatsız olarak daha çok pantolon kullanmaya yöneldiler.

Bacak yapısının durumunu etkileyen şeyler; çocukluk dönemindeki sağlıksız beslenme, uygun sporun yapılmaması ve genetik faktörler olabiliyor. Bacak estetiğinde asıl amaç, bacakları estetik, görsel, uyumlu ve kişinin kendini beğenilir hissedeceği hale getirmekti. Bu nedenle operasyonlarda, fazlalık olan yerlerde doku hacmi azaltılarak, eksik olan yerlere de eklemeler yapılıyor. Bacağı şekillendirmek için eksik alanlara ekleme yapma da öncelikli tercih, genellikle yağ grefti oluyor. Yağ grefti ,liposuction ile birlikte, vücuttan alınan yağ dokusunun özel bir işlemden geçtikten sonra tekrar vücudun eksik alanlarına verilmesine verilen addır. Ama yağ greftnini uygun olmadığı koşullar var ise silikon protezler ya da dolgu maddeleri de kullanımda tercih edilebiliyor. Eğer bacak estetiğinde yağ dokusu bacak bölgesinden alınmadıysa, genel olarak; karın, bel, basen, uyluk ve diz iç yanı gibi alanlardan alıp, eksik alanlara çok ince kanüllerle veriliyor.

Liposuction ve lazerlipo yöntemlerinde; bacakta yağlanma en sık diz ve de uyluğun iç kısımlarında meydan gelir. Bu bölgedeki yağların alınmasıyla da bacaklar daha uzun ve estetik görsel bir görünüme kavuşur. Özellikle diz çevresi ve ayak bileği bölgesinde, ince kanüller ile inceltilme yapılır.

Yağ transferi yönteminde; bacaklardaki eğrilik ve kontur bozukluklarında kullanılması tercih edilir. Karın, bel ve bacak iç kısmındaki yağlar transfer edilir. Bu bölgelere verilen yağın bir kısmı zaman içinde kaybedilir fakat bölgede kalan yağ dokusu ile bacaklarda elde edilen şekil kalıcı olur. Operasyon süresi de yaklaşık 1-1.5 saat arasında sürüyor.

Kök hücreden zengin yağ transferi yönteminde se; yağ dokusu bol miktarda kök hücre kaynağı olduğu için ve kemik iliğinden çok daha fazla kök hücre bulunduğundan oldukça yararlı bir yöntemdir. Kök hücreden yapılan zengin yağ transferi ile de bacaktaki hafif eğrilikleri düzeltmekte çok iyi sonuçlar vermektedir.

Daha Detaylı bilgi için tıklayınız.

http://bacakestetik.net/estetik-bacak-germe-ameliyati.html

Saygılarımla

Op Dr Ali mezdeği

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.