izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Anzer Balı Etkileri

Son on yıldan bu yana organik ürünlere ulaşmak isteği ve organik ürün kullanma isteği bir hayli fazlalaşmıştır. TV ekranlarına çıkan uzmanların da tavsiyeleri ile artık katkılı ürünlerin kullanımı, paketli ürünlerin kullanımı bir hayli azalmış ve bilinçli tüketici gittikçe çoğalmıştır. Organik ürünler ve doğal üretilmiş ürünler anıldığında anzer balı her zaman en başta anılan ürünlerden birisidir. Sadece haziran, temmuz ve ağustos aylarında üretilmesinden dolayı anzer balı sadece yılda 500 kilo kadar üretilebilmektedir. Anzer yaylasında üretilmekte olan bu balın sadece bu yaylada yetişen çiçeklerden arılar tarafından üretilmesi bu balı daha da şifalı ve daha özel bir duruma getirmektedir. Anzer balı neredeyse tüm hastalıklar için şifa kaynağı olduğu gibi, bu balın besleyici özelliği de bulunmaktadır.

Çocuklarda da kullanımı uygun olan anzer balı okula giden çocuklarda zihin açmada, konsantrasyon bozukluğunda ve hiperaktivitenin tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt bakımı yapmak isteyen ve cilt lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler için de oldukça etkili olan bu bal içeriğinde bulunan B vitaminleri ve C vitamini sayesinde cildi koruyucu ve tedavi edici niteliğe sahiptir. Sadece günde bir yemek kaşığı tüketildiğinde tüm vücudun bağışıklık sistemini koruyucu özelliğe sahip olan bu balın bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğinden kullanıcılarının kış hastalıklarına yakalanma riski çok düşüktür.

Çok hızlı boğaz enfeksiyonlarına yakalanan üç yaş üzeri çocuklarda gün içinde sadece bir tatlı kaşığı tüketmek çocukların bağışıklık sisteminin kuvvetlenerek boğaz enfeksiyonlarından kurtulmasını kolaylaştırmaktadır. Bir çok kişi astım hastalığı ve koah hastalığı gibi hastalıklar ile mücadele etmektedir. Dünyada ve ülkemizde bu hastalıkların tedavisi hem çok pahalı hem de çok zordur. Anzer balı solunum hastalıkların hepsinde etkisi bulunan bir baldır. Düzenli olarak kullanıldığında solunum hastalıklarından olan astım, koah, tüberküloz ve bronşit gibi hastalıklardan kurtulmayı kolaylaştırır.

Alerji üzerinde de büyük bir etkisi kanıtlanmış olan anzer balı uzun süre kullanımlarda toz alerjisi, yumurta alerjisi, karabiber alerjisi ve bir çok cilt alerjilerini de tedavi ederek iyileştirme etkisi bulunur. Sedef hastalığını da tedavi etmeye yönelik etkileri kanıtlanmıştır.

kaynak: http://www.anzer.com.tr/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.