izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Banka Şubelerinden Yapılan Yapılmayan İşlemler

Banka Faaliyet Planı

Bankalar hemen hemen herkesin muhakkak yardım istediği, finansal işlerinin ivedilikle halledildiği her turlu EFT, para yatırma, çekme,  kredi alma ve daha pek çok görev planının uygulandığı finansal destek plan modeli ve hizmeti olarak işlev kazanmaktadır.  Banka şubelerinde yapılan ve müşteriler tarafından önemle üzeri de durulması gereken konu;  bankaların yasal çerçevesi içinde alınan ödeme planları dahilinde ayrılan her türlü ödeneğin kanuni sınırlarının çizilmiş olmasıdır.

  • Bankaların müşteri destek biriminin canlı iletişim desteği sunarak bütün kullanıcıların ivedilikle yöneteceği her türlü soru ve öneri ivedilikle cevaplaması yapılabilecekler listesinde en baş sıralarda yer verilmelidir. Banka şubesi içinde yapılan ve yapılmayan işlemlerin hızlıca yerine getirilmesi, müşterilerin önemle üzerinde durduğu diğer yöntem ve maliye politika esaslarının basında gelmektedir.
  • Bankalarda kullanıcı ve müşterilerin özel bilgileri, nakit fon akim hareketliliği bilgisi, ödeme ve harcama döküm çıktısı bilgisi, yatırımlarının ne olduğu ve bunun gibi müşterinin özel olarak faaliyet planı içine dahil ettiği her şey bankada asla bilgi veril eşi onaylanmayan işlemlerdendir. özel olana saygı duyulması ve kişisel verilerin saklanması kanunundan hareketle paylaşılmayacak ve yapılamayacak işlemlerdendir.

Müşteriler 7_24 Saat teknik destek ekibinden yardım isteyebilir, mobil destek ve cepte mobil uygulamadan istifa ederek; her türlü sistem birimi uygulaması ve teknik ekipman desteği ile banka işlemlerini gerçekleştirebilirler. Banka müşteri ve kullanıcıları;

Yapılması Yasak Olan İşlemler Ve Kullanıcı Hakları

Bankalar Birliği’nin görev ve yetkileri hakkında görev alabilirler. Vefat eden yakınlarının banka hesabı olup olmadığının kontrolünü ve hesap bilgilerinin öğrenmem isteyen hiç bir kullanıcı bu emeline ulaşamaz. Çünkü bankalar asla özel durum ve içeriğin paylaşılmasına musade etmezler. Müştereiler, mevduat garanti çerçeve plan ve uygulama durumunu öğrenebilirler.

-Her türlü banka bilgisi, kredi desteği, yeni olan kampanya ve uygulama ve fırsatların içeriğini ivedilikle bilgisini ve durum kontrolünün yapılmasını isteyebilirler. Kredi kartı üyelik aidatı bilgisi, faiz oranları halkında bilgi, banka ve teknik elemanları evrakta sahtelik, mücbir sebepler dışındaki aldatma ve hile yoluna başvurma vb. daha pek çok dolandırıcılık içeren uygulama sürecinde asla bankalardan işlem talep edemez ve kara liste müşteri ve kullanıcı sınıfına dahil edilirler.

-Diğer yapılabilecekler işlemle bakımından;  telefon ve kod bilgisinin sorgulanması, banka personelini hal ve hareketlerinden duyulan rahatsız edici durum karşısında banka personelini de işlem yapmaması ve hatalı işlem yapması dahilinde banka üst mercilerine şikayetlerin bildirilmesi müşterinin haklarındandır.

Diğer Avantajlı Hizmet Planları Ve Yapılması Yasak Olan İşlemler

  • x bankasını güvenilirliği hakkında bilgi, yabancı bankaları Türkiye’deki hangi temsilcilikleri olduğu bilgisi kredi ve mevduat bilgileri, x bankasını şube kodu, adresi ve bilgisi hakkında daha pek çok araştırılmaya açık bilgi ve soru, bankaların şubelerine teknik destek ekip yardımı ile yapılan işlemlerinin basında gelmektedir.
  • Önemle üzerinde durulması gereken konu; özel nitelikteki kullanıcı bilgileri, yasal olarak çerçevesi çizilmiş müşteri hesap bakiyesi, dönen ve duran varlıkların hesap dökümünün yaptırılması gibi daha pek çok uygulama; ceza verilmeye açık nitelikteki işlemlerden olup; banka şubelerinde yapılmaya işlemler kapsamına alınmaktadır. Finansal tahsil işlemleri, yatırım ve mevduat işlemleri kapsamını ve içeriğini, paranın akim fon grafik görüntüsü, EFT işlemi, kredi çekme,   mevduat hesabı açma, yatırım yapma, birikim yapma para yatırma ve çekme işlemleri gibi com sayıdaki teknik boyuttaki işlem yapılan faaliyete alınan işemelerdendir.
  • Kart talep etme, yeni hesap açma, hesapları birleştirme, yatırım yapma ve nakit ve fon birikimi hesapları açma gibi pek çok uygulama şekli, banka şubelerinde yapılan diğer işlemlere örnektir.

Kaynak: https://www.bankalar.org/banka-subeleri/

https://www.bankalar.org/banka-calisma-saatleri/

Microsoft Project 2019
Türkiyenin en büyük evden eve taşıma web sitesine hoş geldiniz linklere tıklayıp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
nakliye şirketi
kütahya evden eve nakliyat
malatya evden eve nakliyat
manisa evden eve nakliyat

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.