izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Batarya Ömrünü Koruma Yöntemleri

w140-217180.jpgBatarya problemi akıllı telefonların hiç kuşkusuzki kronik bir rahatsızlığı. Batarya probleminin önüne nasıl geçilebilir? Batarya ömrünü koruma & uzatma yolları nelerdir? Telefonunuzun uzun süre şarj olmadan çalışmasını istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Bu ve bu gibi soruların cevaplarını bu yazımızda veriyoruz; Akıllı telefon pazarında kronik bir sorun olan batarya sorununu çözebilmek için ilk olarak akıllı telefonunuzun ekran parlaklığını azaltmanızı öneriyoruz. Tahmin edebileceğiniz üzre akıllı telefonunuz aktif olarak çalıştığı sürece şarjınızdan götürecektir. Akıllı telefonunuzun daha fazla ışık saçması daha fazla enerji tüketmesini gerektirir. Bu yüzden dolayı eğer akıllı telefonunuzu en düşük parlaklık değerine aldığınızda hala rahat bir şekilde görüntüleyebiliyorsanız o zaman hep telefonunuzu en düşük parlaklık değerlerinde kullanmanızı öneririz. Çünkü parlaklık akıllı telefonunuzun şarjını sömüren en önemli etkendir.

EKRAN KARARTMA ÖZELLİĞİ SON DERECE ÖNEMLİ

Akıllı telefonunuzu bir kenara koyduğunuzda belli bir süre sonra kendiliğinden ekranının ışığının kapandığını görüyorsunuz. Bu durum ekran karartma özelliği ile ilgili. Eğer akıllı telefonunuzun ekran karartma özelliğinin saniyesini oldukça düşük ayarlarsanız o zaman telefonunuz çok daha düşük enerji tüketecektir.

KULLANILMAYAN UYGULAMALARI KAPATIN

Google Senkronizasyon, Google Sesli Arama Özelliği, Bluetooth, Wifi , Veri Bağlantısı gibi uygulamaları kullanmadığınız anlarda mutlaka devre dışı bırakmanızı öneriyoruz.

SİYAH TEMA KULLANIMI

Bu önerimiz belki size oldukça ilginç gelecek ancak siyah tema kullanımı akıllı telefonunuzun şarj tüketimi konusunda oldukça güçlü çözümlemeler sunmaktadır.

DESTEKLEYİCİ UYGULAMALAR KULLANABİLİRSİNİZ

Akıllı telefonun şarjını koruyabilmek için bazı uygulamalar mevcuttur. Üstelik ücretsiz olan çok fazla sayıda yararlı şarj problemini çözme amacını güden akıllı telefon uygulamaları var. Size uygun bir sanal marketten bu uygulamaları araştırıp sizin için en uygun olan batarya koruma uygulamasını indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.