izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Bebek Mama Sandalyesi

Bebeklerin ek gıda alımına başladıkları zamandan itibaren bebeğin zamanının en büyük kısmını geçireceği yer bebek mama sandalyesidir.Bebek mama sandalyesini de seçerken bir çok kritere göre seçim yapmak gerekmektedir. Bebeğin zamanının çoğunu geçireceği yer olduğu için mama sandalyesinin çok rahat ve bebeğimiz için konforlu olması gerekmektedir. Tabi tüm bu özelliklerin içerisinde bebeğimizin güvenliği hepsinden önce gelmektedir.

Mama sandalyesi ayakları dengeli bir şekilde açılabilen ve bu özelliği sayesinde yere sağlam basarak sallanma ve devrilme tehlikeleri ile bebeğimizi yüz yüze bırakmayacak yapıda olmalıdır. Ayrıca yükseklik ayarı yapmaya da imkan sağlamalı ve bebeğimizin bizlerle beraber aynı masada yemek yiyor hissine kapılması da onun gelişim süreci açısından son derece önemlidir.

Bebeklerimiz için sadece mama sandalyesi değil aynı zamanda bir oyun platformu olarak ta hizmet verecek olan bebek mama sandalyelerinin bu nedenle geniş masalı olanları tercih edilmektedir.

Bebeklerimizin sağlığı açısından masalarının kolay temizlenebilen bir yapıda olması gerekmektedir. Bu sayede bir kalıntı içermeyecek ve bebeğimize zarar verecek mikro organizmaların yerleşmesine olanak sağlamayacaktır. Ayrıca mama sandalyesinin masa bölümünde bir kaplama kullanılması halinde ise bu kaplama maddesinin çok kolay ve kısa sürede kuruyan bir malzeme olması şarttır. Aksi taktirde bebeğimiz oyun için de belli bir zamanını bu sandalyede geçireceği için üzerindeki kıyafetlerin ıslanma ihtimali çok yüksek olacak ve bu durum da bebeğimizin hasta olmasına neden olacaktır.

Bebek mama sandalyelerinin gerektiğinde odalara ve yine gerektiğinde odalardan tekrar mutfağa taşınabilir olması bu ürünler için çok büyük bir avantajdır. Bu nedenle mama sandalyelerinin tekerlekli ve kolayca sürüklenebilen ve hafif olmaları kesinlikle tercih nedeni olmaktadır.

Bebek mama sandalyelerinin bağımsız bir platform halinde olan şekilleri olduğu gibi normalde evde kullanılmakta olan yemek masalarına monte edilerek kullanılabilecek sabit olan türleri de mevcuttur. Sabit masa şeklinde kullanılan bebek mama sandalyeleri genelde mutfakları yeterince büyük olmayan evlerde tercih edilmektedir ve mutfakta kullanılan yemek masasının sağlam olmaması durumda bebeğimiz için çeşitli tehlikeler barındırmaktadır. Aynı zamanda bebeklerin ek gıda alma alışkanlıklarının yeni gelişmeye başladığı evlerde bebekler aynı yerde mama yemekten sıkılırlar ve bu durumda sabit olan bebek mama sandalyeleri bizlere ek çözümler oluşturmaktan çok uzak kalmaktadırlar.

Bir de sandalye üzerine monte edilmek yoluyla kullanılan bebek mama sandalyeleri vardır. Fiyat açısından diğer ürünlere göre avantajlı olan bu türün diğer tercih nedeni ise yeterli alanın olmadığı durumlarda devreye giriyor olmasıdır. Ancak bu tür bebek mama sandalyeleri gerek denge ve gerekse güvenlik açısından diğer modellerin çok gerisinde kalmaktadır. Sadece mama sandalyesinin sağlam olması yeterli olmamakta ve üzerine oturtulduğu sandalyenin de çok sağlam ve dengeli olması gerekmektedir. Sonuçta yekpare bir yapı arz etmeyen bu tür mama sandalyeleri sadece ekonomik yetersizlik ve alan darlığı durumda tercih edilebilecek ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bu tür sandalyeler satın alınmadan önce tüm seçenekler değerlendirilmeli ve başka bir çözüm bulunamayacak durumlarda seçilmelidir.

Bebek mama sandalyeleri için bizlere sunulan bir diğer seçenek ise bebek kılıflarıdır. Bu ürün normal sandalyelere takılarak kullanılmakta ve bebeklerin askıda kalmasına neden olmaktadır. Yemek masası ile sandalyeler arasındaki oturma mesafeleri gelişmiş insan standartlarına göre yapıldığından bebekler bu tür kılıflar kullanılması durumunda masa yüzeyinden çok aşağıda kalabilmekte ve bu durumda onların yemek yemelerini olanaksız hale getirmektedir. Bu yapıdaki ürünler de bebeklerin daha ilerleyen aylarda ve çok fazla hareketli olmaları halinde onların sandalyeden düşmelerini engellemek amacıyla kullanılması tavsiye edilen ürünler arasında yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.