izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Bilgisayarınız İnternet İçin Güvenli Mi?

Bilgisayarınız İnternet İçin Güvenli Mi? 1Eğer bilgisayarınızın internet ile bir bağı yoksa, herhangi bir güvenlik endişeniz olmasına pek gerek yok. Lakin internete bağlandığınız anda gerekli olan tüm güvenlik önlemlerini almanız gerekir. Bunun için ise, bilgisayarınız internete hazır mı? Diye kendinize bir soru sorabilir ve buna göre bazı önlemler alabilirsiniz. Bugün, bende sizlere bir kaç öneri sunmaya çalışacağım bu konu ile ilgili.İnternet üzerinde yer aldığınız sürece bir çok farklı beklemediğiniz nedenden ötürü tehlikelere maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle ilk olarak kendinize telkinlerde bulunmalı ve girdiğiniz sitelere dikkat etmelisiniz. Hemen her linke tıklamamalı, her dosyayı indirmemeli ve asla bilinmedik sitelere girmemelisiniz. Bir çok farklı siteden kötü niyetli olmasa dahi, reklam amaçlı kullanmak adına dahi bir çok farklı istenmeyen yazılım bilgisayarınıza siz farkında olmadan kurulabilir.

Güvenlik Önlemlerinizi Alın

Benim tavsiyem ilk olarak Kaspersky satın almanız. Genel anlamda Kaspersky Pure ile tüm bilgisayarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz. Birde buna ek olarak bir trojen programı satın alabilirsiniz isteğe bağlı olarak. Böylelikle bilgisayarınız için genel anlamda program bazlı bir koruma sağlayabilirsiniz.

Önlemlerinizi almanın yanı sıra her zaman lisanslı programlar kullanın. Asla kırılmış ya da farklı şekillerde hack grupları tarafından sunulmuş programları kullanmayınız. Unutmayın, hiç bir ücretli program iyi bir niyet ile ücretsiz olarak sizlere sunulmaz. Mutlaka altında bir kötü çıkar vardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.