izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Microsof’un Geliştirdiği Cortana, Artık Windows 10 Kurmanızda Size Yardımcı Olacak!

Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu yeni sanal asistanı Cortana’nın yeni özelliği oldukça dikkat çekti. Windows kurmak oldukça basit bir işlem olarak görünse bile konuyla uzaktan yakından alakası olmayan kullanıcıların, Hiçbir şekilde bu işlemleri gerçekleştiremediğini görebiliyoruz.

Windows 10 ile birlikte bilgisayarlara çok kolay format atma sürecine giren Microsoft, Büyük bir devrim yaratmayı başardı çünkü tek bir tık ile amatör kullanıcıların bile işlerinde büyük bir yardımcı oldu. Windows 10 Creators Update özelliği ile birlikte bu durumdan sonra artık sadece arkanıza yaslanarak bilgisayarınızın format atılmasını bekleyeceksiniz.

Windows 10 kurumun sürecinde sesli komutlara yer vererek format sürecinde işlemleri yapmanız mümkün. Üstelik bu sesli komutların çoğunu Cortana ile sağlayabileceksiniz. Microsoft’un elinden çıkan dijital asistanı ile, Windows 10 kullanıcıların WI-FI ağlarına çok rahat bağlantılarda bulunarak Microsoft hesabınızda oturum açmanıza yardımcı olacak.

Cortana, Microsoft firması tarafından gelişime çıkmış olsa bile Windows 10’a özel sunulan dijital asistan olarak hayatımıza giriyor. Creators Update güncellemesi ile karşımıza çıkan Cortana, İstenirse bir tuş ile kapatılabilirsiniz komutları fare ve klavye ile kapatabilirsiniz.

Cortana’nın henüz şu anda Türkçe dil desteğinin bulunmadığını söyleyebiliriz. Bunun dışında Cortana’yı kullanmak için Windows üzerinden bölgenizi değiştirmelisiniz. Popülaritesine göre ilerleyen zaman dilimlerinde Türkçe dil desteğinin karşımıza çıkabileceğini düşünüyorum.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.