Anasayfa / Günlük Yazılarım / Blog Yazarlığı

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı artık ciddi bir iş olmakdan çıkmış,çocuk oyuncağına dönüşmüş bulunmaktadır.İnternette nereye baksan kişisel blog siteleri görmekteyiz artık büyük küçük herkes forum yada bir başka sistem kurmayı bırakıp herkez blog yazarlığına başlamıştır.Artık öyleki 13 yaşındaki küçük bir çocuğun bile kişisel yazılarını yazdığı bir bloğu var.Öyle çoklarki kaliteli blogların nesli tükenmeye başladı.Bu işi kar majlı yapmayan bloglar büyümeye devam ederken kar majlı yapılan blog yazarlığı daha çok hüsranla sona ermekte.

Ben ilk olarak blog yazarlığına 2006 yılında myrize.org adresi ile başlamıştım bazı nedenlerden dolayı bir süre kapalı kalmıştık fakat şuan hala devam etmekteyiz.Tanıyanlar bilir myrize.org geçtiğimiz senelerde r10.net seo yarışmasında ilk üçe girmiş bir blogdur.Şimdilerde pek popülaritesi olmasada o bizim ilk gözümüzün ağrısı diyebilirim.

Her blog yazarının takip ettiği belli başlı bloglar vardır.Benim severek ve zevkle takip ettiğim bazı blogları sıralamam gerekirse wolkanca,yakuter,dmry,spaksu ve h-yaman şeklinde olur.Wolkanca türkiyenin ilk tescilli bloğudur.Uzman yazarları ve kaliteli ekibiyle volkan yılmaz ve saz ekibi kaliteli bilgiler sunmaktadır.Yakuter daha çok daha çok wordpress destek konusunda takip ettiğim bi blog.Dmry internet ve programlama konusunda takip ettiğim bir blog.Spaksu güzel tasarım örnekleri.H-yaman bloğunu niye takip ettiğimi bende bilmiyorum sloganı hoşuma gidiyo galiba “yürümeyi öğrendi sıra koşmaya geldi”.

Bedava blog yazarlığı yapmak isteyen veya kendini denemek isteyen arkadaşlara bedava blog açabileceği bazı adresler önermek istiyorum.Blogger.com ve blogcu.com herkez bilir ama ben yinede tavsiye etmek istedim.bunların dışında bir çok bedava blog hizmeti veren blog siteleri bulmak mümkün fakat en iyisi ve en kalitelisi önerdiğim adresler olduğunu dikkate alalım.

Bu makale emekli blog yazarı hduman (Hakkı DUMAN) tarafından emekli aylığı ödenmediği için yazılmıştır.

15 Yorum

 1. Önemli konuya değinmişsin ama şunu söylemeden kendimi alıkoyamıyacağım malesef, sen sanki çok bilgilisin. Bence her önüne gelen seo makalesi yazmaya başladı. Blogundaki yazıların tamamı herkes tarafından ÇOK İYİ bilinen şeyler, daha farklı şeylere değinebilirsiniz.

  İyi çalışmalar. Bilinçli ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren makaleler yazmanız dileğimle

 2. güzel bi yazı olmuş eline sağlık, blogculuk artık bi iş oldu desek yeridir 🙂 blog açıp aman kasayım bişeyler elde edip hiç yoktan link satarım diye blog açan çok arkadaş tanıyorum 🙂 ben bile yöneldim artık http://www.okuu.org olarak 🙂

 3. Senin kadar seo konusunda uzman olmasamda bizimde bildiğimiz bzı şeyler vardır elbet yiğit 🙂 Bloğumdaki seo makalelerinin herkez tarafından çok iyi biliniyor olması normal daha ayrıntılı bilgiyi zaten senden ve senin bloğundan öğrenmeleri gerek seo senin işin benim değil ben sadece genel bilgiler veriyorum eleştirin ve önerilerin için sağol eleştirilere açık bir insanımdır 🙂

 4. lidyon isimli şahsa;

  arkadaş bilinen yöntemleri açıklamış. Bilinmeyenler zaten seo adı altında ücretli olarak yapılıyor. Daha bilgiliysen, kâr amacı gütmüyorsan sende seotekniklerinde bilinmeyenleri paylaş bizde bilinmeyenleri öğrenelim. Buraya gelip ali kıran baş kesencilik oynamasın kimse.

 5. Yukarıda yorum (Lidyon) yazan kişi Yiğit değil yanlış anlaşılmasın. Üstüne alınan birkaç kelime birşeyler bildiğini ifade eden 14-15 yaşlarında bir bebe. 😉

 6. evt gercekten iyi bir blog yazarı olabilirsiniz fakat blog artık cocuk oyuncagı haline gelmiş değil kusura bakmayın ama blogu her önüne gelen açamaz diye bir kural yok zaten bloglarda kim ön plandaysa o anlaşılır zaten .

 7. Blog yazarlığı konusunda aydınlatıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 8. sağol kaan hocam senin de uzmanından seo isimli kitabın dün ulaştı elime gerçekten başarılı bir çalışma emeğine sağlık.

 9. Guzel Bır Yazı Olmus Emegınıze Saglık

 10. Guzel Bır Anlatım Olmus Sagolun

 11. Emeğinize Dilinize Sağlık Hocamm

 12. Ellerinize sağlık, güzel bir konuya değinmişsiniz…

 13. Güzel bir konu ve dikkat edilmesi gereken bir konu. Blog yazarlığı geleceğin önemli hususlarından…

 14. Tesekkurler Duman.Emegıne Saglık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir