Anasayfa / Günlük Yazılarım / Bu Soru Olay Yaratır :)

Bu Soru Olay Yaratır :)

Kenan Işıkla kim milyoner olmak ister yarışmasında sorulan soru harbi olay yaratacak türden bir soruydu arkadaşlar. Soruda şıklardan hangisinin bir web tarayıcısı değildir soruluyordu daha da ilginci şıkların firefox, opera, internet explorer, chrome şeklinde olmasıydı 🙂 Daha da ilginci ve beni koparan kısmı ise seyirci jokerini kullanan yarışmacıya, seyirciler %83 oranında internet explorer cevabını vererek dünya gines rekorlar kitabına girmeleri. burdan ne ders çıkarmış oluyoruz Türkiyede’ki internet kullanıcıalrın %90’ı interneti boş yere kullanıyor. Eminim bir çoğu web tarayı kelimesiyle ilk defa tanışıyordur. Sorunun cevabı ise hala meçhul..

3 Yorum

 1. Mehmet ali köse

  Halkımızda internet kültürü oturmuş değil internet kullanan kişilerin %30 oyun video film *dult sitelerine giriş yapmak için kullanıyor. % 40 ise Facebook.com için % 30 unuda bilinçli kullanıcı sınıfına koyabiliriz buda benim görüşüm.

 2. Öyle böyle bir olay değil.

  2 hata var ki, 2. sini kanal yapıyorsa (4 şıkta tarayıcı) daha vahim. Halkın net ile olan durumunu konuşalım ama bunun da üzerine çıkan koskoca televizyon kanalının bilgisizliği var.

  Ben dikkatsizlikten böyle bir hatanın oluştuğu kanaatinde olmak isteyerek kendimi rahatlatacağım.Sizede tavsiye ederim.

  Çok vahim..

 3. Yanlışınız var. Burdaki sonuçlar seyircilerin internet explorler ile dalga geçmesinden kaynaklanan bir sonuç diye düşünüyorum. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir