izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Chrome Android Tasarımı Değişiyor! İşte Detaylar

Arama motoru devinin kendi bünyesinde barındırdığı Chrome uygulamasına yenilik üstüne yenilik geliyor. Chrome uygulaması bazılarınıza sürekli olarak güncelleniyormuş gibi gelebilir. Google, bu yılın başında bunu kabul ederek sürüm yükseltmelerini dört haftada bir yerine altı haftada bir yapma kararı aldığını duyurmuştu. Bazı Chrome güncellemeleri ile uygulamada yavaşlıklara şahit olsak da   bazı güncellemeler gerçekten faydalı yenilikleri beraberinde getiriyordu. Chrome 94 beta sürümünün yayımlanması, Android 12 ile gelen tasarımsal devrimi sürdürmekte.

Chrome Android Tasarımı Değişiyor! İşte Detaylar 1Chrome Android Tasarımı Değişiyor! İşte Detaylar 2
Android 12 ile kullanıcı arayüzündeki genel hatlar da daha köşesiz bir tasarım tercih edilmiş diyebiliriz. Bu yeniliği bazı kullanıcılar iOS esintisi/benzeri olarak da yorumladı. Köşesiz tasarımlar artık güncel işletim sistemlerinin tamamında bulunan tasarım unsurlarından biri haline gelmiş durumda diyebiliriz. Android 12 ile bu yenilik geldikten sonra Google uygulamalarına da bu entegrasyon yapılmaya başlanmıştı. İlk olarak Google Çeviri uygulamasının tasarımının değişmesi, bunun bir erken habercisiydi.

Android 12 ile sistemdeki duvar kağıdı, sistem renkleriyle entegre olabiliyordu. Bu entegrasyon artık Chrome uygulaması ile de sağlanmış. Chrome’u açtığınızda bazı menülerin ve çubukların duvar kağıdınızın ana renginden oluştuğunu görebilirsiniz.
Chrome 93 ile uygulamada köşesiz kutucukların sayısı artmıştı. Chrome 94 ile ise bu daha ileriye taşınmış ve planlanan yeni köşesiz tasarım tamamen yansıtılmış.
Daha sonra gelecek güncellemeler de tasarımsal odaklı olabilir. Chrome için daha fazla tasarım yeniliği söz konusu olmasa bile en azından diğer Google uygulamaları için kesinlikle tasarım değişiklikleri göreceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.