izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Tesla’dan Devrim Gibi Bir Yenilik: Lazerli Cam Temizleme Sistemi Yolda!

Araçlarımızın vazgeçilmezlerinden biri olan silecekler yağmur sensörü sayesinde otomatik olarak çalışma yeteneği kazansalar da uzun yıllardır tasarımları değişmeden aynı şekilde kaldı. Teknolojinin hızla gelişmesi her alanda yeni adımların yeni tasarımların doğmasına neden oluyor diyebiliriz.

Tesla'dan Devrim Gibi Bir Yenilik: Lazerli Cam Temizleme Sistemi Yolda! 1
Tesla, sadece otomobillerde değil, aynı zamanda güneş panellerinde de kullanılabilecek yenilikçi bir cam temizleme yöntemiyle karşımıza çıkmayı planlıyor. Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi bulduğu bu yeni fikrin patentini de almayı ihmal etmedi.
ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) veritabanında listelenen patent, cam yüzeydeki kirleri lazer ışınlarıyla temizleneceğini gösteriyor. Şirket mühendisleri tarafından tasarlanan sensörler, cam üzerinde leke algıladığında sistem o bölgeye lazer ışınları göndererek ve hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayacak.

Tesla'dan Devrim Gibi Bir Yenilik: Lazerli Cam Temizleme Sistemi Yolda! 2
Tesla bu teknolojiyi aynı zamanda güneş panellerinde de kullanmayı düşünüyor. Toz ve kir tabakasının güneş panellerinin verimliliğini azaltığı bir gerçek. Dolayısı ile bu patentin enerji alanında da oldukça ciddi bir sorunu ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.