izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Cilt Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Zaman içinde belirli hormon ilaçlarının kullanımı, güneşe maruz kalma, genetik sorunlar, yüze yapılan kimyasal içerikli makyaj uygulamaları nedeni ile cilt lekeleri oluşmaktadır. Cilt lekelerinin bir kısmı beyaz renkte az görünür şekilde oluşurken bazı cilt lekeleri ise cilt rengine uyumsuz bir cinste kahverengi olarak görülmektedir. Genel olarak bakılacak olursa kahverengi lekeler yüksek oranda pigment hücresinin bulunmasından dolayı oluşmaktadır. Vücut hormon değişiklikleri veya mor ötesi ışığa maruz kalmak lekelerin daha da koyulaşmasına neden olmaktadır.

Çiller, koyu renkli doğum lekeleri, benler ve benekler cilt üzerinde en fazla görülen pigment değişiklikleridir. Son zamanlarda ilerleyen tıpta cilt iyileştirme seçenekleri uygulamalarında neredeyse yüzde yüz oranında sonuç alınabilmektedir. İyileşme süreci her cilt lekesinin boyut ve derinliğine göre belirlenir. Cilt lekelerinin bir kısmının tedavisi ilk seanslarda tamamlanırken, bazı cilt leke tedavisi birkaç ayda yapılan seanslarda geçebilir.

Cilt İyileştirme Yöntemleri

Cilt lekelerinin nedenleri; tıbbı durumlar, cilt kanserleri, ciltte çıkan bazı enfeksiyonlar, deri döküntüleri, cilt pigment bozuklukları ve doğum lekeleri olarak sayılabilir. Cilt üzerinde çıkan lekeler tıbbi olarak kişinin zarar görmesine neden olmazken yüzde çıkan cilt lekeleri görsel olarak insanların kendilerini rahatsız hissetmesine neden olmaktadır. Son zamanlarda uygulanan bir takım tıbbi tedaviler ciltte bulunan lekelerin tedavi olmasını sağlamaktadır.

Cilt leke tedavisi  bir çok yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler öncelikli olarak dermatologlar veya cilt bakım uzmanları tarafından yapılan cilt analizleri sonucunda alınan kararlar ile belirlenmektedir.  Cilt iyileştirme yöntemleri; renk açıcı kozmetikler, mezoterapi çeşitleri, kimyasal peeling çeşitleri ve enzim peeling çeşitleri olarak sayılabilir. Bu uygulamaların bir çoğu acı vermeden yapılan uygulamalardır.

Cilt iyileştirme yöntemlerinde en fazla ergenlikte sıklıkla görülen sivilcelerin izlerinin silinme talebi ile karşı karşıya kalınmaktadır. Sivilce izlerinin silinmesi birkaç seansta başa çıkılabilir rahatsızlıklardan birisidir. Doğumsal olarak doğuştan itibaren cilt üzerinde bulunan lekelerin tedavisi diğer cilt lekelerinden biraz daha uzun tedavi gerektirebilmektedir. Cilt lekelerinin silinmesi sonrasında cilt lekelerinin bazıları bir müddet sonra ortaya tekrardan çıkabilir. Bu tekrarlama da yapılan tıbbi işlemler hızlı bir şekilde sonuç vermektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.