izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

CloudFlare Neden Önemli?

cloudAşırı trafik durumların da ve saldırılara karşı bu tür hizmetler kullanılmaktadır. Özellikle resim, video gibi önemli veri trafiği oluşturan materyalleri kendi sunucunuzda host ediyorsanız bu durum sitenizi yavaşlatacaktır. O nedenle bu dosyaları farklı bir sunucuya yükleme yaparak siteyi hızlandırmak mümkündür genellikle bu işler için CDN teknolojisine başvurulsa da CloudFlare ile tüm bu ihtiyaçları gidermek mümkündür. CloudFlare bu konuda biçilmiş kaftan diyebiliriz.

CloudFlare Sadece DDoS Saldırılarına Engel Olmakla Sınırlı Bir Hizmet Değildir!

İlk çıktığı zamanlarda sadece sitelere gelen yoğun saldırıları yönlendirip, açık bir kanal oluşturarak kullanıcıların siteye bağlanmasını sağlayan CloudFlare alanında ilk olduğu için büyük ilgi görmüştü. Bu ilgi zamanla çok daha fazla büyüdüğü için şirket yeni kararlar ve stratejiler geliştirmeye başladı. Bunlardan bir kaçı ise cache, ssl ve özel performans desteği gibi şeyler oldu. Temel olarak mantık çerçevesi belli olsa da CloudFlare bir sitenin sadece saldırılarına karşı korunmasını değil aynı zamanda tüm dünyada bulut teknoloji sayesinde hızlı açılmasını da sağlar bir hale geldi. İşte bu sebeple de CloudFlare en çok tercih edilen hizmetlerden biri olmayı başardı.

Aslında başka hizmetler vardı. Ancak bu hizmetler için ayrı ayrı firmalardan paket alarak aynı şekilde bir sürü de masrafa girerek benzer bir imkanı elde ediliyordunuz. Bunlara en temel örnek ddos korumalı bir hosting olacaktır. Böyle bir hizmete ayda 50 dolardan fazla ödeme yapacağınızı biliyor musunuz? Sadece bununla da değil tüm dünyada hızlı veri trafiği sağlamak için alacağınız cdn hizmeti de en aşağı onun kadar ücret edecekti. Ama CloudFlare bu hizmetlerin hepsini ücret veren bir kuruluş olduğu için çok önemli bir kitleyi kendi etrafında topladı. Elbette ihtiyaçlara göre çözümler genişlemektedir. Bu durumda da CloudFlare’nin 20 dolarlık paketini alarak tüm hizmetleri bir ada alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.