izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Windows Phone Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

windows-101-140x140Bilindiği üzre günümüzde akıllı telefonlar son derece önemli. Artık akıllı telefonlara raabetler bilgisayarlardan bile daha fazla olunca Asus, Lenovo gibi şirketler bile şanslarını akıllı telefon pazarında aramaya başladılar. Günümüzde akıllı telefon üreticilerinin pazarda oynadığı rol kadar aynı zamanda işletim sistemi üreticilerinin de pazarda yeri büyük. Akıllı telefon işletim sistemi denince akla genelde ilk olarak Android geliyor. Bunun sebebi şuan da dünyada en çok kullanılan işletim sisteminin Android yazılımı olması. Son derece sevilen Android yazılımı Microsoft’un ünlü yazılımı olan Windows Phone’a çok büyük bir üstünlük kurdu ve bu üstünlük giderek daha da ağırlaşıyor.

WİNDOWS PHONE BÜYÜK KAN KAYBEDİYOR !

Bilgisayarlarda en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, aynı başarıyı akıllı telefon platformunda göstermeyi başaramadı. Windows Phone üreticisi Microsoft akıllı telefon pazarında çok büyük hamleler yapmasına rağmen ve son olarak Windows 10 gibi oldukça yeni bir yazılım ile daha karşımıza çıkmasına rağmen hala popülarite sağlayamadı. Nokia ile yaptığı anlaşma doğrultusunda büyük başarılar hedeflerken Android ve iOS’un yanına bile yaklaşamayan Microsoft bu konuda büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

SON HAMLE DE ÇARE OLMADI

2015 yılında Mİcrosoft cephesinden Windows için çok önemli atılımlar geldi ancak bu atılımlar da herhangi bir sonuç vermedi. Bu yüzden dolayı da akıllı telefon pazarında Wİndows Phone’un rolü iyice azaldı. Şuan da dünya üzerinde Windows Phone yazılımı kullanan kişilerin sayısı son derece az. Özellikle iOS ve Android’e göre Windows Phone çok daha düşük bir kullanıcı kitlesine sahip. Microsoft’un bundan sonra nasıl bir hamle yapacağı ise çok büyük bir merakla bekleniyor. Giderek Windows Phone kullanımı azalırken Microsoft bakalım ne gibi yeni hamleler ile karşmıza çıkacak?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.