izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Daha Fazlaya Değil, Daha Farklı ve Daha İyiye Odaklanın!

Eğer girişimciyseniz sizlerden beklenen tek bir şey var o da CEO görevinin de üstünlük sağlarken uygulanan operasyonlardan sorumlu olmanız. Özetle kendinizi sadece tek bir işe değil çok daha fazlasını yapmanız gerektiği beklenir.

Rakiplerinizi, Başka firmalarınızı incelemek hatta onlarından etkilenerek yaptığınız işlerde gördüğünüz eksikleri gidermek adına işletmeniz için önemli adımları ön hazırlık yapmanızı sağlayabilir. Çoğu zaman başarabileceğinizi ve çok daha fazlasını yapabileceğinize işe dair inancınızın tam olması çok önemli. Görev aldığınız şirketin kar marjını çok fazla şekilde düşürebilirsiniz fakat bu tarz şeyler sizi gerçekleştireceğiniz amacınızın da hiçbir şekilde saptırmamalıdır. Bu nedenle odaklandığınız işin daha fazlasını yapmak yerine çok daha iyisini ve daha özgün fikirler ile yapmaya özen göstermelisiniz.

images2[1]

Bulunduğunuz firmanın ne üzerine üretim yaptığını ve bu alanda rakiplerinizin nasıl daha farklı ürün çıkartabileceğiniz üzerine düşünmelisiniz. Firma olarak gerçekleştireceğiniz yüzde yüz farklı ürün tasarımları bulunmaktadır. Örnek verecek olursak Starbucks, Dükkânına gelen müşterilerini bir kez daha gelmesini sağlamak için sattığı kahvelerinde hediye kartı sistemini kurdu. Böylece gelen müşterilerin kartlarına hediye puanları yükleyerek bir miktara ulaştığında bedava ürün tüketimi hakkı sağlıyor.

Mart Neumeirer tarafından çok kısa bir süre öncesinde yayıma çıkan yeni kitabı The Brand GAP sayesinde firmalarda iş stratejisi ve tasarım sürecinde yaşanan eksiklikleri doldurmaya yönelik yollar gösterdi. Yazarın bir farklı kitabı ZAK ise başarılı markaların üzerinde barındırdığı stratejiyi ele alıyor yani Radikal Farklılaşma. Artık ger farklı konu üzerinde rakiplerinizden bir adım daha önde olmak zorundasınız. Yazarın kitabında yer verdiği konuya göre herkes yeni bir kural için ZIK çizerken sizler ZAK çizin. Bu mantık üzerinden firmalar ve şirketlerin çok başarılı olması için alınan radikal farklılaşma düşüncesinin günümüzde ne kadar zor olduğunu açıklıyor.

Çıkartacağınız yeni bir ürün için televizyon reklamlarına para harcamak yerine günümüz de ücretsiz bir şekilde kullanma çıkan sosyal medyanın yeteneklerinden yararlanarak reklamlarda olduğu gibi geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Özetle; Markanızı çok daha iyi yerlere taşımak istiyorsanız radikal farklılaşma ve daha olmak üzerine yoğunluk göstermelisiniz, Daha fazla ürün çıkartmanın üzerine değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.