izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Dış Mekan Perdesi

Dış Mekan Perdesi 1Ülkemizde en çok kullanılan dış mekan perdeler zip perde modelleridir. Özel bir ray sistemiyle hareket ettirilebilen, zorlu koşullara dayanıklı, yıpranmaz ve deforme olmaz, kalın dış cephe stor perdesi olarak kullanılır. İş yerlerinde oldukça fazla tercih edilen bu perdeler, evlerde de kullanılmaya başlandı. Genellikle motorlu olan bu perde sistemleri buton veya uzaktan kumanda ile hareket ettirilir. Fermuarlı modelleri mevcuttur. Dış cephe motorlu perde modelleri özel yapım kumaşları sayesinde hareket ettirilebilen ve yırtılmaya, yıpranmaya karşı dayanıklı imal edilmiş ürünlerdir. Tasarruf ve estetik bakımından zip perde modelleri daha çok tercih ediliyor.

Dış Mekan Jaluzi Perdeleri
Yağış ve rüzgara karşı dayanıklı yapıda imal edilmiş olan jaluzi perdeler, yapısı itibariyle diğer dış mekan perdesi modellerinden farklılık gösterirler. Farklı ebattaki bantlar halinde üretilen perdeler manuel olarak bir kol vasıtasıyla hareket ettirilebiliyor. Fakat çoğunlukla motorlu tip olanları tercih edilir. Farklı çalışma seçenekleriyle profesyonel sistemler tasarlanabilir. Güneş ve yağış sensörleri sayesinde perdelerin otomatik açılıp kapanması sağlanabiliyor. Bu özellikler dış mekan perdesi için oldukça tercih edilir durumdadır.

Dış Mekan Perdelerinin Avantajları
Binaların estetik görünümündeki yararlarının yanı sıra ısı ve enerji performanslarını hesaplamaya yarayacak ve verimliliği artıracak dış cephe stor perdesi modelleri mevcuttur. Uzun süre zarfında yıpranmadan korunabilecek fiberglas özellikli kumaşlar sayesinde güneş ışınları, yağış ve rüzgardan kolayca etkilenmeyecek özellikte dayanıklı ürünler üretiliyor. Bu tarz ürünler tercih edilirken IP68 koruma sınıfına sahip motor ve elektrik aksamına sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir. UV ışınlar ve diğer zararlı güneş ışınlarından bina cephesi ve iç mekandaki yaşam alanları korunabiliyor. Mikro deliklere sahip kumaşlar sayesinde hava sirkülasyonu sağlanırken aşırı sıcak soğuk dengesizliğinin de önüne geçilmiş oluyor. Bu sayede yazın serin, kışın ise ılık bir ortam oluşturulmuş oluyor. Dış mekan perdelerinin kullanımı son zamanlarda bir çok iş yeri ve evlerde yaygınlaşmış bulunmakta.
zip perde fiyatları

Zip perde ve diğer stor perde fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Bunun nedeni montaj ortamı, kullanılacak aksesuar ve sistemlerin farklılığı, mekanizma ve kumaş farklılığı fiyatların değişkenlik göstermesinde etkendir.

Zip perde üretici olan sanper perde sistemleri aynı zamanda sahne perdesi, tavan perdesi, projeksiyon perdesi, kış bahçesi perdesi, zip tavan perdesi ve motorlu stor perde üretimi gerçekleştirmektedir.Üretim tesisi bulunan sanper perde sistemleri, güncel olarak projeksiyon perdesi fiyatları web sitesinde online olarak sunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.