izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Dünyada Bir İlk: 5G ve Robotik Kol ile Uzaktan Dövme Yapıldı

Hollanda’da T-Mobile, yeni hizmete soktukları 5G bağlantıları halka tanıtmak  için oldukça farklı bir yönteme başvurdu . Bir robot kol kullanılarak uzaktan dövme yapıldı.

Dünyada Bir İlk: 5G ve Robotik Kol ile Uzaktan Dövme Yapıldı 1

İleri seviye internet altyapısı bulunan ülkelerde  artık 5G bağlantısı kullanılmaya başlanmış durumda. Öyle ki GSM servis sağlayıcıları 5G üzerinden  reklamlar vermeye başladı. Hollanda’da 5G‘nin hızı ve tutarlılığı için yapılan bir reklamda birine uzaktan dövme yapıldı.

Oyuncu Stjin Fransen, başka bir yerde bulunan Wes Thomas tarafından kontrol edilen robot kol ile kendisine dövme yapılmasını kabul etti. Dövmenin yapılma anı, robot kolun geliştiricisi olan The Mill tarafından videoya alındı.

Dövme işlemi 5G bağlantı üzerinden canlı olarak gerçekleştirildi. Projede sanatçının yaptığı her hareket bilgisayar üzerinden 5G bağlantısı ile anında robotik kola aktarıldı. Dövme sanatçısının canlı olarak yaptığı her hareket, neredeyse hiçbir gecikme yaşanmaksızın robotik kola aktarılabildi.

Hollandalı dövme sanatçısı Wes Thomas, bir süredir uzaktan dövme teknolojileri konusunda da çalışmalara imza atıyordu. Thomas’ın daha önce de sebzeler ve protez deri örnekleri üzerinde çalışmalar yapmıştı. Sanatçı böylece tarihin ilk 5G dövmesini yapma şansına da erişebildi.

Sürecin tamamı 3 dakikalık bir videoda gösterildi . Robotun ilk inşa edilmesi sürecinden başlayan video, yapılan bağlantı çalışmaları ve dövmenin yapılma sürecini de içeriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.