izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Firefox tablet sektörüne giriş yapacak

mozilla_firefox_2Mozilla Firefox bilindiği üzre şuan da dünyanın en popüler tarayıcılarından biri. Ülkemizde de son derece popüler olan Mozilla Firefox son zamanlarda büyük problemler yaşıyor. Bu porblemlerin sebebi Microsoft’un yabancı tarayıcı markalarına karşı bazı önemler almaya başlaması. Bu örneklerden biri Windows 10 cihazında varsayılan tarayıcı ayarlama seçeneğinin oldukça zorlaştırılması. Bu yüzden dolayı Firefox farklı sektörlere de giriş yaparak kendisini sağlama almak istiyor. Şuan da dünyanın en popüler 3 tarayıcısından biri olan Mozilla Firefox’u artık tablet sektöründe de görebileceğiz.

FİREFOX AKILLI TELEFON SİSTEMİ SEKTÖRÜNDEN ÇEKİLDİ

Mozilla Firefox geçtiğimiz günlerde şok bir karara imza atmış ve akıllı telefon yazılımından çekilme kararı almıştı. Firefox’un bu kararı almasının ardında başka sebeplerin olduğu ortaya çıktı. Elimize ulaşan bilgilere göre Mozilla Firefox bundan sonra tablet sektörüne yoğunlaşacak.

KLAVYEDEN OLUŞAN BİLGİSAYAR İMALATINA DA GEÇECEK

Firefox gelişen teknolojiden faydalanamak adına farklı yöntemlere başvurmaya başladı. Sadece tablet sektörüne giriş yapmakla yetinmeyecek olan Firefox’un aynı zamanda artık klavyeden oluşan bilgisayarlar üreteceği bilgisine ulaşıldı.

FİREFOX İŞLETİM SİSTEMİ TV STİCK OLARAK SUNULACAK
TV Stick ile birlikte Firefox, Firefox İşletim Sistemi’ni takıldığı herhangi bir akıllı televizyonda aktif hale getirebilecek. Firefox’un şuan için tek başına bir TV Stick üretmesi pek mümkün değil gibi. Zaten şuan da sosyal medyada Firefox’un Panasonic markasından bazı önemli destekler alacağı konuşuluyor.

BAŞARILI OLMASI MÜMKÜN MÜ?

Mozilla Firefox’un Panasonic gibi markalardan alacağı destek ile üretimlerini başarılı bir şekilde tamamlaması olası gözüküyor. Üstelik unutulmamalıki Mozilla Firefox tarihin en iyi tarayıcılarından biri. Yani şuana kadar edindiği marka değeri ile Firefox hangi alana giriş yaparsa yapsın ismi sayesinde oldukça başarılı olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.