izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Dünyanın en ünlü hacker grupları

masters_of_deceptionBilindiği üzre son zamanlarda ülkemizdeki hackerlar ile Rusya’daki hackerlar arasında büyük bir siber savaş hakim. Bu savaşa Anonymous gibi dünyaca ünlü bir grubun da katılması dikkat çekiciydi. Bu siber savaşın en dikkat çekici yanı kuşkusuz dünyanın en fazla tanınan hacker gruplarının savaşa dahil olması. Peki bu gruplar hangileri?

REDHACK

Siyasi bir ideolojisi olan ve bu doğrultuda saldırılarını sürdüren Redhack, Türk bir hacker grubu olmasına rağmen şuan da Türkiye’nin devlet sitelerine saldırıyor. Sol görüşe sahip olduğunu açıklamaktan çekinmeyen Redhack, bu doğrultuda şu sıralar Anonymous’un safhasında yer alıyor.

ANONYMOUS

Dünyanın en iyi, en fazla tanınan hacker gruplarından biri olan Anonymous şu sıralar ülkemize karşı çeşitli siber saldırılar geliştiriyor. Anonymous ta tıpkı Redhack grubu gibi siyasi ideolojiye bağlı olan bir grup. Anonymous grubunun Türkiye’ye saldırılar yapmasında da Türkiye’nin IŞİD’e karşı tutumunun etkisi olduğu biliniyor. Anonymous grubu faaliyetlerini herhangi bir ırka bağımlı olmadan sürdürüyor.

AYYILDIZ TEAM

Ayyıldız Team adından da anlaşılabileceği üzre bir Türk hacker grubu. Grup 2002 senesinden beri aktif durumda ve yapmış olduğu önemli saldırılar ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Ayyıldız Team’in tüm dünyada ünlü olmasında özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi internet sitesini çökertmesinin büyük etkisi bulunuyor.

LİZARD  SQUAD

Lizard Squad grubu daha çok oyunlarda Ddoss saldırıları yapan bir grup. Grubun şuan da toplam 7 üyesinin bulunduğu biliniyor.

MASTERS OF DECEPTİON

Masters Of Deception grubu şuan da dünya üzerindeki en eski hacker gruplarından biridir. Grubun kuruluş yılı 1980’e dayanmaktadır ve grup o tarihten beri hala aktif durumdadır. Masters Of Deception isimli hacker grubunun bazı üyeleri aradan uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen hala teşhis edilememiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.