izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Dmoz Fantazisi

Dmoz Fantazisi 1Dmoz dünyanın en büyük dizini kabul edilmektedir. Eklenen sitelerin bir çoğu kabul edilmez. Sadece kaliteli siteler kabul edilir. Dmoz kaydı olan siteler genellikle aramalarda yüksek çıkar. Güzel bir backlink kaynağıdır. Günümüzde dmoza çok fazla önem verilmesede verenler muhakkak çıkıyor. Eskiden dmoz daha çok başvuru kabul ediyordu şimdilerde ise başvuruların %80’i kabul edilmiyor. Bunun sebebinin editörlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Editörlerin tüm siteleri dmozda kayıtlı fakat normal bir çok vatandaşın kaydı kabul edilmiyor. Anlayacağınız dmozda artık siyaset gibi oldu dayısı zengin dayısı olan kazanıyor hesabı.

6 yıldır bu işlerle uğrasıyorum ve son 2 yıldır dmoz başvurularında bulunuyorum daha hiç bir başvurum kabul olmadı. Halbuki başvuru yaptığım sitelerin bir çoğu temiz ve güncel siteler. Onlarıda kabul etmiyecekse neyi edecek tartışılır doğrusu. Benim için dmoz artık bir fantazi haline gelmiş bulunmakta. Her açtığım yeni siteyi kabul edilmeyeceğini bile bile ekliyorum ve sonunda yine kabul edilmiyor 🙂

Anlayacağınız bu devirde siteler bile torpille işler hale geldi nereye kadar bu torpilcilik bilemiyorum. Umarım birileri durumun farkına varırda gerekeni yapar yoksa bu gidişle webmaster arkadaşların işi zor valla.

Şansınız az da olsa dmoza kayıt için dmoz kayıt bağlantısını kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. türküler dedi ki:

    saleykum hocam wallahı kayıt yaptım ama onay vermedıler senın paylasımla yola basvrdum hayırlısı

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.