izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

E-Devlet Abonelik Fesih Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kullanmadığınız veya değiştirmek istediğimiz aboneliklerden Cep telefonu, sabit telefon, internet veya TV hizmet gibi iptal ettirmenin zorlu bir süreci olan aboneliklerin nasıl iptal edileceğini e-devlet üzerinden anlatacağız. Genellikle şirketler müşterilerinin kendilerinden ayrılmasını daha da zahmetli hâle getirmek için iptal sürecinin başlangıcında faks yoluyla dilekçe gönderimi gibi bir yöntemi gerekli kılıyordu. Burada ki amaç müşteriyi vazgeçirmek aboneliğini devam ettirmekti. Bu durum Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından e-Devlet Kapısı’na eklenen Abonelik Fesih Başvurusu ile artık bitiyor.

Bundan böyle mobil, sabit telefon, internet veya TV aboneliklerinin iptallerini bayiye gitmeden veya faks çekmeden de dijital ortamda gerçekleştirebilirsiniz. Peki abonelik fesih başvurusu nasıl yapılır gelin adım adım anlatalım.
Abonelik Fesih Başvurusu nasıl yapılır?
1-Turkiye.gov.tr üzerinde bulunan BTK Abonelik Fesih Başvurusu sayfasına girin.
2-Sisteme giriş için mobil imza, elektronik imza, T.C. Kimlik Kartı veya banka gibi daha güvenli olarak nitelendirilen kimlik doğrulama yöntemlerinden bir tanesini seçin.
3-Kimlik doğrulama yapıp sisteme giriş yaptıktan sonra sistem altında hizmet sunan elektronik haberleşme işletmecilerinin listesini göreceksiniz. Listede Digiturk, D-Smart, Millenicom, Superonline, TT Mobil, TTNET, Turkcell, TurkNet, Türk Telekom, Türksat, Vodafone ve Vodafone Net yer alıyor.
4-İptal ettirmek istediğiniz hizmeti sunan şirketin altında bulunan Abonelik Sorgula bağlantısına tıklatın.
5-Açılan sayfada Abonelik Bilgilerim bölümü altında aboneliğinize ait hizmet numarası, hizmet türü, abonelik başlangıç tarihi ve taahhüt tamamlama tarihi gibi bilgiler göreceksiniz. Bu tablonun en sonunda bulunan Fesih Başvurusu Yap düğmesine tıklatın ve daha sonra ekrandaki adımları takip edin.
6-Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Başvurularım bölümünde hizmeti kullanarak yaptığınız son 6 aya ait abonelik fesih başvurularını görüntüleyebilirsiniz.
Abonelik iptal başvurunuzu eksiksiz şekilde iletmeniz hâlinde 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme durdurulacaktır. Ayrıca hizmetin kısıtlanması ve durdurulması da söz konusu olabilir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi iş birliği kapsamında e-Devlet Kapısı altında sunulan Abonelik Fesih Başvurusu işlemi sayesinde abonelik iptali yapmak isteyen müşterilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi artık ortadan kaldırılmış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.