izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google’dan Kamera Uygulamasına Yeni Özelik Geldi!

Google’ın geliştirmiş olduğu Android için de sağlamış olduğu Kamera yazılımı ile birlikte yeni özelliklerini güncelleme altına aldı. Firmanın yapmış olduğu yeni güncelleme sürecinde uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen yeni özellikler de yer alıyor.

Google’ın üzerinde oldukça hızlı ve dikkatli bir şekilde çalıştığı Kamera uygulaması, Android kullanıcılarına farklı telefon üreticilerin geliştirdiği yazılımları dışında alternatif yazılım olarak kamera desteği sunuyor. Birçok kullanıcı, Telefon üreticisinin sunmuş olduğu kamera uygulamasını yerine Google’ın uygulamasını kullanmayı tercih ediyor. Bu nedenle, Google tarafında oldukça büyük bir ilgi gören uygulama günden güne daha da iyi bir hale getiriliyor.

Video Kayıtları Sırasında Fotoğraf Çekme Desteği

Google tarafında güncellenen uygulamada bir süredir kullanıcılar tarafından talep edilen özellikler internet ortamında dile getiriliyordu. Bu önerilerden en çok dikkat çekeni ise video çekme süresince sabit resimleri rahatlıkla yakalayabilme özelliğiydi. Bu nedenle de kullanıcılar video kaydetme sırasında kolaylıkla fotoğraf da çekebilecek. Uygulama üzerine gelen bir diğer yenilik ise “ağır çekim” modunun da çok daha anlaşılabilir halde karşımıza çıkması ve kolay bir şekilde ulaşılabilir alt bölüme taşınması. Bu yer değişikliği ile birlikte “slow motion” özelliği daha kolay bulunabilecek.

google-camera-3-2[1]

Yapılan Arayüz Değişimleri Nelerdir?

Google tarafından hummalı bir şekilde geliştirilme sürecinde olan uygulamada en son çıkan yenilik yine tasarımsal alana yönelik. Tamamen siyah bir ara yüze sahip olan kamera uygulamasında uygulamanın ikonlarına kadar değişiklik gerçekleştirilmiş durumda. Uygulamada değişikliğe uğrayan ikonlardan bir tanesi ön ve arka kamera seçimi olmuş. Kullanıcı tarafından basit bir özellik olarak yorumlansa bile yapılan değişiklikler uygulamayı daha da etkin kılmış.

Google Kamera uygulamasının geliştirilen bu güncelleme ile birlikte hem kullanımı kolaylaşıyor hem de rakiplerinin özelliklerine hızlı bir şekilde yetişmesine neden oluyor. Google Play Store üzerinden rahat bir şekilde bulunamayan ve sadece yalın olarak geliştirilen Android yazılımın Nexus kategorisinde olan telefonlar için sunulan uygulamayı internet üzerinden indirebilirsiniz.

Telefon üreticiler tarafından geliştirilen kameranın donanım özelliği ne kadar iyi olursa olsun, Yazılımı yeterince güçlü olmadığı süre zarfında çekimi yapılacak olan fotoğraflar her zaman eksik yapıda olacaktır. Bu nedenle Google’ın Kamera uygulaması sayesinde düşük çözünürlüklü kameralar etkili seviyede fotoğraf çekebilecek.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.