izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

EFT SAATLERİ NEDİR? BANKALARA GÖRE EFT ÜCRETLERİ NEDİR? EFT ÜCRETİ ALMAYAN BANKALAR

Birçok banka kullanıcısının yakından bildiği ve genellikle para işlemlerinde birçok kez kullandığı yöntemlerden bir tanesi olan EFT yöntemi, artık her zaman her banka tarafından çeşitli ve farklı hizmetler şeklinde sunulmaktadır. Farklılıklar da her devlet ve özel bankadan bankaya göre değişmektedir, bunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz sundukları EFT Saatleri olmaktadır. Peki bankadan bankaya göre değişen EFT Saatleri Nedir? Ve neye göre şekil alır bir bakalım.

EFT SAATLERİ NEDİR?

EFT saatleri, sizlerden para gönderim işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bankalar tarafından gönderim taleplerinin gelmesini talep eden saatleri içermektedir. Bu şekilde EFT gönderim talebi oluşturduğunuz banka sizlerin bu işlemini gerçekleştirmektedir. Her banka tarafından belli saat aralıkları EFT saatleri olarak belirlenmiştir ve sizlere bu şekilde sunulmuştur, genellikle sabah 9 ve akşam 4 veya 5 saatleri arasında kabul edilen EFT işlemleri bankalar tarafından onaylanarak işleme konulmaktadır. Her banka üzerinden bu saat sürelerinin değişebilme durumu bulunmasından dolayı sizlerin bankanız tarafından bu saatleri öğrenmeniz gerekmektedir. Bu şekilde EFT işlemleriniz aynı gün ve aynı saat içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Bu saat durumunun yanında ek olarak birçok özel ve devlet bankası müşterilerin EFT işlemlerini gerçekleştirmek için belli bir miktar ücret talep etmektedir. Bu ücret içerisinde bankanın alacağı ücret ve vergi ücretleri de yer almaktadır. Peki Bankalara Göre EFT Ücretleri Nelerdir? hemen bir göz atalım.

BANKALARA GÖRE EFT ÜCRETLERİ NELERDİR?

Her banka tarafından belli bir miktar EFT ücretleri konulmuştur, bu ücretler bankalar tarafından gönderilecek tutarın faiz oranına göre belli olmaktadır.

 • FİNANSBANK EFT ÜCRETİ; Finansbank EFT ücretleri için en az hesaptan 1 TL olmak üzere en çok da 5 TL’dir. En uygun EFT ücreti talep eden özel bankalar arasında yer almaktadır.
 • ŞEKERBANK EFT ÜCRETİ; Yüksek EFT gönderim taleplerinde en az 35,7 TL ve en çok da 315 TL EFT ücreti talep eden Şekerbank, faiz uygulamasına göre karar vermektedir.
 • YAPIKREDİ BANKASI EFT ÜCRETİ; En düşük 1 TL olmak üzere en fazla 150 TL EFT ücreti talep eden YapıKredi Bankası, Gönderilen para miktarına göre EFT ücreti oluşturmaktadır.
 • ING BANK EFT ÜCRETİ; Özel bankalar arasında yer alan ING Bank, müşterilerinden EFT ücreti için en az 1,50 TL olmak üzere gönderilen miktara göre en fazla olarak da 50 TL talep etmektedir.
 • HSBC BANKASI EFT ÜCRETİ; 4,50 TL ile 50 TL arasında değişen EFT ücretleri ile müşterilerine hizmet sunan HSBC Bankası, EFT miktarı yüksek olması halinde müşterilerinden ücret talep etmemektedir.

Yüksek veya düşük EFT ücreti alan bankaların ülkemizde bulunmasının yanı sıra EFT işlemlerinde müşterilerinden hiçbir ücret talep etmeyen bankalar bulunmaktadır. Müşterilerine bu hizmeti sunan ve EFT Ücreti Almayan Bankalar hangileri?

EFT ÜCRETİ ALMAYAN BANKALAR

 • Kuveyt Türk Bankası
 • Kuveyt Türk – Senin Bankan Online Hizmet Platformu
 • Enpara – FinansBank tarafından sunulan Online Hizmet Platformu
 • FibaBank
 • CEPTE TEB
 • ALBARAKA TÜRK

Kaynak:  https://www.bankalar.org/eft-ucretleri/

https://www.bankalar.org/eft-saatleri/

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.