izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sorunsuz Otomobil Kiralamak için Bazı İpuçları

Sorunsuz Otomobil Kiralamak için Bazı İpuçları 1İş seyahatlerinde ya da aile ile birlikte yapılan seyahatlerde araba kiralamak işkenceye dönüşmek zorunda değil. Burada sorunsuz otomobil kiralama yapabilmeniz için bazı ipuçları bulacaksınız.

1)Rezervasyonunuzu en az bir hafta önceden yapın.

Ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız sizin için o kadar iyi olur. Üstelik önceden rezervasyon yaptırdığınızda oto kiralama fiyatında indirim yapılabilir.

2) Kontratınızdaki şartlara bağlı kalın.
Eğer kontratınızda mesafeyle ilgili bir kısıtlama varsa kiralama sonrası cezası ödememek için mesafe sınırını dikkate alın. Dahası yapmamanız gereken diğer aktivitelerin ne olduğunu bilin. Mesela lastiğe kar lastiği takmak, off road yapmak, insanları taşımak için kullanmak vs.

3)Ya arabanız hasar görürse?

Eğer kiraladığınız araç bir kazaya karışırsa çoğu araba kiralama acentası sizden araba kiralama ofisine kayda geçirilmiş bir kaza raporu getirmenizi ister. Kontratınıza tekrar bir göz atın, orada raporun kayda geçirilmesi için tam olarak ne kadar zamanınız olduğunu görebilirsiniz.

Eğer aracınız otelin valesinin sorumluluğundayken bir hasar oluşursa araba kiralama acentasıyla bir rapor dolduldurmadan önce otelle bazı şeyleri çözümlemeniz gerekecektir. Sakin kafa ve polis raporu sizi kolayca bu durumdan kurtaracaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.