izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Ekran Altı Kameralı Xiaomi Mi Mix 4 Geliyor!

Her geçen gün  yeni tasarım ve teknolojik özelliklerde telefonlar görmeye başladık, bunlardan birisi de Çinli teknoloji ve telefon devi Xiaomi‘nin yeni adımı oldu.
Teknoloji dünyasının önemli sızıntı kaynaklarından olan Ice Universe, Twitter üzerinden önemli bir paylaşım yaptı. Buna göre yeni Mi Mix 4 tasarımı için ipuçları veren ilk render görüntüleri ortaya çıktı.

Ekran Altı Kameralı Xiaomi Mi Mix 4 Geliyor! 1

Xiaomi, Mi Mix serisiyle sektörde rakipleriyle ekran kasa oranında rekabeti başlatan firmalardan biri. Bugün paylaşın görselde de ekran bir delik ya da çentik yer almadığını görüyoruz. Ön kamera nerede?

Xiaomi Mi Mix 4 tasarımı göz önünde bulundurulursa, cihaz ekran altı kamera ile karşımıza çıkacak. Aslında teknoloji uzmanları firmanın yeni Mi Mix ile ekran altı kamera kullanan ilk model olmasını bekliyordu. Tahminler, pandeminin araya girmesinin bu üst düzey modelin geliştirilmesini engellediği yönünde.

Ekran Altı Kameralı Xiaomi Mi Mix 4 Geliyor! 2

Ice Universe tarafından paylaşılan görsele bakarsak, Mi Mix 4 modelinde kavisli bir ekranla karşımıza çıkacak. Ancak Xiaomi’nin daha önce Mi Mix Alpha ile daha cesur bir tasarıma imza attığını biliyoruz.

Ice Universe, Mi Mix 4 modeli için ekran altı kamera teknolojisinin ise yüzde yüz kullanılacağı görüşünde. Ünlü analist kaynak açıklamasa da bu bilgiden emin olduğunu dile getirdi.

Henüz telefonun donanımsal bilgileri ise ortaya çıkmadı. Ancak Mi Mix serisi, Xiaomi için önemli amiral gemilerinden biri. Çerçevesiz telefonun bu anlamda Snapdragon 888 ile gelmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Xiaomi’nin hem Çin hem de dünyada akıllı telefon pazarında liderliğe oynadığını attığı büyük adımlardan bilioruz. Huawei‘nin ABD ambargosu sonrası ağır yara alması ise firmanın 2020 sonunda yükselişe geçmesine neden oldu. Firma bu sene ise logo değişimi, Mi 11 serisi ve Mi Mix Fold gibi amiral gemileriyle ses getirdi.

Xiaomi akıllı telefon dışında, akıllı süpürge, su ısıtıcı, scooter, nooodle makinesi gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip. Son ortaya çıkan bilgilere bakılırsa firma elektrikli araba için de son viraja girmiş olabilir. Xiaomi kendini her alanda ilerleten ve önümüzde ki dönemlerde adından çokça söz ettirecek büyük bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.