izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Eskidendi oyun oynayan çocuk sesleri

Eskidendi oyun oynayan çocuk sesleri 12000 li milenyum yıllarının başlangıcı ile birlikte yavaş yavaş sokakta oynayan çocukların sayısı günden güne azaldı ve günümüzde neredeyse yok denecek kadar az. Hani belgesellerde bazı hayvan nesilleri için şu şu sebeplerden ötürü nesilleri tükendi yorumu yapılır ya, bizde sokakta oyun oynayan çocukların sayılarının günden güne azalmasına neden olan olayların ilk sırasında ne yazık ki küresel kentleşme gelmektedir. Her geçen gün devasa boyutlarda yeni iş merkezleri, gökdelenler, onlarca katlı yeni lüks blok siteler yükselmekte. Ve bu yapıların yükselmesi ile birlikte yavaş yavaş komşuluk, arkadaşlık hatta ve hatta akraba ilişkileri de ileri boyutta azalmaktadır. Bu bir birine bağlantılı ilişkilerin azalmasının tek nedeni elbette küresel kentleşme değil. Yeni yapılar ile birlikte günümüzde internet ve bilgisayar kullanımı da korkunç boyutlara ulaşmıştır. Artık sokakta oynayan çocukların yerini bilgisayar başında online oyun oynayan çocuklar hatta yetişkinler almıştır. Akraba ziyaretleri yerine facebook ve twitter gibi sosyal mecralar üzerinden gönderilen selamlar, bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır sözüne temsilen yapılan arkadaş ve dost sohbetlerinin yerini ise messenger ve skype gibi uygulamalar almıştır.

Zamane oyunları ve oyuncakları

Sokakta oynayan çocuk nesli 1990 lı yılların sonu ile birlikte tarih olmuştur. Bu tarihin tozlu raflarına konulan oynayan çocuklar ile birlikte çocukların oynamış olduğu sokak oyunları da tarihe karışmıştır. 90 lı yılların en popüler oyunlarından olan misketi günümüz çocukları düğün ve derneklerde çalınan Ankara misket havası ile karıştırmaktadır. Şaka bir yana artık elle tutulur ne bir oyun nede oyuncak kalmıştır. Ne var ne yok hepsi sanal dünyada internet aleminde yer etmektedir. Sokaktaki çocuklar artık o oyun sitesi senin bu oyun sitesi benim diyerek internet sitelerini birbiri ardına açmaktadır.

Online oyunlara talep oldukça yoğun olduğu için bu sektörde günden güne gelişme göstermekte ve her zevke göre farklı oyunlar üretilmektedir. Teknoloji gerçekten o kadar çok ilerledi ki oyunlarda yer alan yapay zekalar neredeyse insan zekasına eş değer düzeye ulaştı diyebiliriz.

Çocuklar tarafından en çok beğenilen oyunlara örnek olarak ateş ve su oyununu gösterebiliriz. Ateş ve su oyunu oynamak için tıklayınız. Elbet bu oyunu oynayabilmek içinde size bir oyun sitesi gerekmektedir. Yukarıdaki oyun ve benzeri kral oyunları oynamak için çocuk oyunları sitesine bakın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.