izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Facebook çalınan hesabı kurtarmak

Birçok Facebook kullanıcısı tarafından Facebook hesabının çalınması durumu; pek çok açıdan sorun yaratabilecek oluşumlara neden olabilmektedir. Özellikle sosyal medya hesabı olarak adlandırılan çalınan Facebook hesabını geri alma popüler olması ve birçok paylaşımı içerisinde taşıması nedeniyle kişilerin; özel arkadaşlıkları, görselleri, videolarının yer aldığı bir platform olarak bulunur. Bu platformda yer alan paylaşımların kötü emeller için kullanılması ve Facebook hesabının çalınması ile kişiler mağdur olabilmekte ve birçok sorunu bir arada yaşayabilmektedir.

Facebook hesabı çalınması ile Facebook hesabında bulunan kişiler Facebook hesabı sahibi tarafınca para isteme ya da farklı bir takım paylaşımlar ile rahatsız edilebilmektedir. Böyle durumlara maruz kalmamak için Facebook hesabını mutlaka güvenlik duvarının iyi organize edilmesi şartı bulunmaktadır. Bunun için mutlaka Facebook hesabı açarken gerçek bilgilerinin ışığı altında şifre oluştururken uzun bir şifre olmasına dikkat etmek ve ayrıca sayı ve harflerden karışık olarak oluşturmak önem taşımaktadır.

Facebook’u çalan kişiler tarafından şifrelerin sadece sayıdan oluşması kolay bir şekilde çalınmasına imkân tanır. Bu nedenle Facebook hesabım çalındı şifresi oldukça önemlidir. Ayrıca Facebook son dönemde telefon numaraları tanımlanması ile Facebook hesaplarını garanti altına alma sözü vermektedir. Bu sayede sizin dışınızda gelişecek herhangi bir hesabınıza giriş uygulaması ile telefonunuza şifre gelerek onay istenmekte ve bu sayede önlem alınabilmektedir. Facebook şifresinin kırılması ve hesabın çalınması durumunda öncelikle şifre değiştirme uygulamasını yapmanız gereklidir. Eğer bu uygulama sonrası hala hesabınıza ulaşamıyorsanız Facebook’a girerek şikâyette bulunmanız şarttır.

Şikâyet sayfasında ‘’başkasının eline geçmiş hesabı şikâyet et’’ butonunu yer almaktadır. Bu butona tıkladıktan sonra bir pencere ortaya çıkar. Bu pencerede e-posta, ad ve soyadı, kullanıcı adı veya telefon numarası istenmektedir. Herhangi birini girdikten sonra ‘’ara’’ butonuna tıklamanız gereklidir. Daha sonra ‘’hesabını tanımla’’ uygulaması çıkar ve siz hesabınızı tanımladıktan sonra eski şifrenizi girerek ‘’devam’’ butonuna tıklarsınız. Daha sonra size ulaşılabilecek e-posta, telefon, mail adresinizi girmek suretiyle yeni eposta adresi ve telefon numarasını onaylamak suretiyle devam edersiniz. Bu şekilde şifre yenileme uygulaması gelir ve hesap kurtarma imkânı ortaya çıkar. Ayrıca bazı durumlarda Facebook kimlik fotokopisi isteyebilmektedir. Hesabın gerçek kişiye  ait olup olmadığını kanıtlamak için böyle bir uygulama da yer almaktadır.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.