izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Facebook’un İlk Çalışanı Türk

Facebook bundan yaklaşık bir on veya on iki yıl öncesinde Mark Zuckerberg tarafından üniversitenin yurt odasında kuruldu. Hikayesi oldukça karışık olan Facebook’un gelişimini ve günümüze nasıl geldiğini merak edenler Social Network filmini izleyerek Facebook’un tarihi hakkında bir takım bilgilere sahip olabilir. Lafı daha fazla uzatmadan konuya giriş yapalım. Facebook’un kurucularından sonra  firma bünyesinde ilk çalışanı olmasıyla dünya genelinde adını lanse ettirmeyi başaran Türk kökenli mühendis Taner HALICIOGLU, 1996 yılında mezun olduğu Kaliforniya Üniversite’nde yaklaşık olarak 75 Milyon Dolar değerinde bir yatırım ile birilkte veri bilimi enstitüsü merkezini kurmayı başardı.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Kaliforniya Üniversitesi’nin San Diego kampüsünde Taner HALICIOĞLU’nun bağışlarıyla ortaya çıkarılan veri bilimi HALICIOĞLU Veri Bilimi Enstitüsü adını üzerinde taşıyor. Kaliforniya Üniversitesi öğrencileri, Kurulan bu ünite üzerinde diğer bilimleri ve özellikle günden güne gelişim sürecinde bulunan büyük veri gibi geleceğin teknolojine yön verecek olan tüm çalışmaları yürütecek.

Taner HALICIOĞLU’nun Bulunduğu Şuan ki İş Pozisyonu Nedir?

Facebook bünyesinde EMPLOYEE #4 yani dilimize çevirdiğimiz zaman 4 Numaralı Çalışan olarak akıllarda kalan Taner HALICIOĞLU, Facebook’un kurucularından hemen sonra firmada çalışmaya başlayan ilk personel olma özelliğini bünyesinde barındırıyor.

2004 yılında Facebook’ta görevine başlayan Taner HALICIOĞLU, 2009 yılında ki görevinden hemen ayrılarak Blizzard’a transfer olma sürecinde bulundu. Taner HALICIOĞLU’nun ismi şu an içerisinde Blizzard’ın milyonlarca kullanıcıyı üzerinde barındırdığı popüler oyunların içerisinde alıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.