izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Geçiş Kontrol ve Plaka Tanıma Sistemleri

Günümüzde güvenlik ihtiyacının karşılanması için birçok kontrol sistemi bulunmaktadır. Dış etkenlerden korunmak için veya firmalarda personel takibinin yapılabilmesi için günümüz teknolojisine uygun olarak pek çok ürün geliştirilmiştir. Bu anlamda kurulan plaka tanıma sistemleri ve geçiş kontrol sistemleri kişi sayma, güvenliğin sağlanması, araç takibi açısından büyük önem taşımaktadır.

Ekran Resmi 2021 12 28 18.41.51

Sayfa İçeriği

Geçiş Kontrol Sistemleri

Son yıllarda pek çok resmi kurum ve kuruluşlarda veya özel binalarda güvenlik sistemleri sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu anlamda karşımıza çıkan Sensormatic geçiş kontrol sistemleri pek çok kişi tarafından da araştırılmaktadır. Araçların ya da insanların takibinde kullanılabilecek birçok çözüm sunan firma güvenli ortam oluşturma amacıyla hizmet vermektedir.

Sensormatic güvenlik ve iş zekası çözümleri ihtiyacında firmalara, kuruluşlara veya bireylere çeşitli güvenlik sistemleri kurmaktadır. Bu sistemlerden birisi de geçiş kontrol sistemidir. Kişilerin veya toplumun herhangi bir yere giriş ve çıkışını kontrol edebilmek veya sınırlandırabilmek için kullanılmaktadır. Bu sistem genellikle kartlı geçiş olan firmalarda kullanılmaktadır. Turnikeler, kapılar, asansörler veya otoparklarda kişi sayma amacı olarak kullanılan geçiş kontrolünün ve plaka tanımanın günümüzde birçok alanda kullanım olanağı bulunmaktadır.

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemi karakter tanımlamaları yaparak araçlara ait olan plakaların okunması amacıyla yapılandırılmış olan yazılım tabanlı teknolojilerdir. Bu sistem sayesinde otopark, iş merkezleri, otel veya alışveriş merkezlerinin giriş ve çıkışları kontrol edilebilmektedir. Sensormatic plaka tanıma sistemi sizlere yüksek teknoloji ve yüksek yönetilebilirlik kabiliyeti ile takip olanağı sunmaktadır. İstenmeyen araçların girişi, tanımlı araçlar için otomatik algılama sistemi gibi uygulamaları Sensormatic güvenlik otomatik bir şekilde gerçekleştirmektedir.

2

Plaka Tanıma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Plaka tanıma sistemi firmalarda, alışveriş merkezlerinde veya iş merkezleri gibi alanlarda tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin en büyük nedeni ise güvenlik ihtiyacıdır. Sensormatic plaka tanıma sistemlerinin kullanıldığı alanlarda pek çok faydası bulunmaktadır. En büyük avantajı birçok plaka tipinin; aracın hızlı veya yavaş ilerlemesi fark etmeksizin, kapalı otoparklarda veya dış çevre koşullarında sorunsuz bir şekilde okunmasıdır. Ayrıca sistem video sistemleri için entegre edilerek bir operatör ile yönetilebilmektedir. Böylece video izleme sistemleri sayesinde veriler de otomatik bir şekilde sorunsuz olarak yapılandırılmaktadır.

1

Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Plaka tanımanın ortaya çıkması ile birlikte plaka tanıma sistemi nasıl çalışır sorusu da sıklıkla araştırılmaya başlanmıştır. Sistemin çalışma prensibi oldukça basittir.

Kamera tarafından alınan araca ait görüntünün içerisindeki plaka bölgesi ayırt edilebilmektedir. Araçtan alınan bu görüntü sistem içerisindeki otomatik yazılım tarafından işlenmektedir. Daha sonra karakterlerin hepsinin bir yazı dizisine dönüştürülmesi sağlanarak okuma gerçekleştirilir. Bu okuma ile veritabanı eşleştirilir ve aracın bilgilerinin tamamına ulaşım olanağı sağlanır. Plaka tanıma sistemi nasıl çalışır sorusunun en sade tanımı bu şekildedir.

Plaka tanıma sistemi fiyatı ise genellikle firmalar arasında değişkenlik göstermektedir. Sensormatic güvenlik sistemleri bütçe dostu plaka tanıma sistemi fiyatı belirlemektedir. Sizlerde firmayı artıya geçiren, güvenliğini arttıran ve maddi kayıpları engelleyen plaka tanıma sistemleri arıyorsanız Sensormatic güvenlik hizmetleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.