izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google Adwords Reklam Nasıl Verilir?

Google Adwords Reklam Nasıl Verilir? 1Google’ın en büyük reklam servisi google adwords‘ü hepimiz duymuşuzdur. Google adwords eskiden pekde tavsiye etmediğim bir reklam servisiyken, şuanda yenilenen özellikleri ile gayet makul ve kullanılabilir bir hale geldi. Eski alt yapısında reklamlar oldukca pahalıya geliyordu ve bu konuda reklama harcadığınız para ile seo yapmak daha mantıklıydı fakat günümüzde yenilenen alt yapısı ile google adwords reklamları çok uygun fiyata verilebilir hale geldi ve bu durum yavaş yavaş seo sektörünün de sonunu getirmeye başladı.

Gerçi her ne kadar seonun sonunu getirsede seo ile daha uygun fiyatlara yapabileceğiniz çalışmalarda var tabiki. Uğraşmak istemeyen arkadaşlar seo yerine artık adwords reklamı tercih edebilirler. Bu konumda sizlere karmaşık adwords reklam yapısından biraz bahsedeğim. Karmaşık dediğime bakmayın aslında o  kadar da karmaşık bir yapıya sahip değil adwords. Bir çok reklam veren sırf adwords reklamları yönetemiyorlar diye aracı firmalarla anlaşıp reklamlar dışında da bir ton aracılık parası veriyorlar. Halbu ki  444 2 107 numaralı adwords danışma hattını  arayarak kolayca adwords destek alabiliyorsunuz. Hatta 13 haftalık bedava destek ve eğitim bile veriyorlar telefonla. Hesabınızı müşteri danışmanınız ile yönetebiliyorsunuz. Eskiden bu imkanlar sunulmuyordu fakat dediğim gibi adwords alt yapısını oldukca değiştirdi.

Lafı fazla uzatmadan adım adım adwords reklam nasıl verilir anlatmaya başlayalım. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi ise adwords çıkacağınız site adresidir. Adwords çıkacağınız site adresi google adwords politikalarını uyumlu bir alt yapıya sahip olmalıdır. Aksi taktirde siteniz onaylanmayacak ve reklamlarınız gösterilmeyecektir. Kaliteli bir siteye sahipseniz reklamlarınız bir kaç dakika içinde yayınlanmaya başlayacaktır. Adım adım adwords reklam nasıl verilir hep beraber inceleyelim.

Adım 1: Gmail hesabımız ile adwordse kayıt oluyoruz. (adwords.google.com)
Adım 2:
  Kampanyalar sekmesi altında bulunan Kampanya kırmızı butonuna tıklayıp reklam seçeneğimizi seçiyoruz. Sadece arama ağı veya görüntülü reklam v.s bu sizin tercihinize kalmış.
Adım 3: Açılan sayfada günlük bütçe, tık başına verilecek tutar gibi ücretleri yazıp devam diyoruz.
Adım 4: Gelen ekranda site adresi, başlığı, gözükmesini istediğiniz açıklamayı ve çıkmak istedğiniz kilit kelimeleri yazıp kaydet diyoruz.

Gördüğünüz gibi 4 adımda google adwordse reklam başvurumuzu yaptık. Bundan sonrası google reklam ekibinin onayına kalmış reklamınız onaylanırsa hemen yayınlanmaya başlayacaktır ve durum kısmında onaylandı ibaresi çıkacaktır. Reklamınız onaylanmassa zaten reklam onaylanmadı diye kırmızı punto ile belirtilecektir. Reklamınız onaylandıkdan sonra anasayfa sekmesinden istatistikleri takip edebilirsiniz.

adwords-detay

Örnek olarak yukarıda ki görüntüyü inceleyebilirsiniz. Adwords müşterilerimden bir tanesinin adwords reklam istatistikleridir. Bu kısımdan reklamınızın tık sayısını tık başına tutarını ve daha bir çok istatistiği görmeniz mümkün. Gördüğünüz gibi google adwords reklam vermek artık okadar zor değil. Sizde kolayca reklam verip müşterilerinizi kısa sürede bulabilirsiniz. Takıldığınız yerlerde konu altında yarum yaparsanız cevaplamaya çalışırım hepinize kolay gelsin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Onder Turan dedi ki:

    Benim için bu bilgiler çok yararlı oldu. Paylaşımınız için teşekkürler.. Kolay gelsin!.

  2. seo uzmanı dedi ki:

    tebrik ederim, sem hakkında bilgilendirici bir yazı olmuş.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.