izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google, Fiziğe Meydan Okuyacak Buluşunu Duyurdu!

Google’ın hızla kendini her alanda geliştirdiğini biliyoruz bu sefer ise kuantum fiziği alanında yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Google’ ın kuantum hesaplama bölümündeki araştırmacılar “Zaman Kristalleri” yarattığını iddia eden yeni bir çalışma yayınladı. Buna göre ekip Sycamore kuantum bilgisayarını kullanarak fiziğe meydan okuduklarını açıkladılar.
Google’ın yapmayı başardığını iddia ettiği şey bir kontrol noktası olarak belirtiliyor. Bu durumda kübitler, yukarı ve aşağı dönüşlerinde çok fazla çıkmaza girmeden ve herhangi bir enerji harcamadan mükemmel şekilde yer değiştiriyor.

Google, Fiziğe Meydan Okuyacak Buluşunu Duyurdu! 1

Normal şartlarda termodinamiğin ikinci yasası, bunun basitçe olamayacağını belirtse de zaman kristalleri entropi (fizikte bir sistemin mekanik işe çevrilemeyecek termal enerjisini temsil eden termodinamik terimidir) hakkında olumlu bir sonuç ortaya koyuyor. Google, yaptığı buluşu yalnızca eylem olarak görmekle kalmayıp, onun ürettiği sürecin ölçeklenebilir olduğunu belirtiyor.Google, Fiziğe Meydan Okuyacak Buluşunu Duyurdu! 2
Ayrıca Google’ın kuantum bilgisayarı ile başarmış olduğu şeyin gerçek bir dünya kullanımında da görülebileceği aktarılıyor. Entropiye meydan okuyan bir sistemden ne olacağını söylemenin zor olduğu da aktarılıyor.
Bu sonuçların geçerli olduğu varsayıldığında ise onunla neler yapılabileceğini tahmin etmenin zor ama heyecan verici bir gizem olduğu ifade ediliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.