izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google Chrome’un Bataryaya Olan Etkisi Microsoft Tarafından Gözlemledi!

Tarayıcıların arasındaki güç tasarrufu konusundaki rekabet oldukça hızlı bir şekilde devam ediyor. Microsoft’un gerçekleştirmiş olduğu test kapsamında yeni tarayıcısı Edge, Google Chrome’a yaklaşık olarak iki kat fark attı.

Tarayıcıların arasında gerçekleşen rekabetler özellikler son dönemlerde çok hız kazanmış seviyede. Opera’nın ardı ardına duyurmuş olduğu yenilikleri ve Microsoft firmasının Internet Explorer’ın da kötü imajını ortadan kaldırarak piyasaya sunmaya başladığı Edge’in özelliklerini Google Chrome’u giderek zorlamaya başlıyor.

Microsoft Edge’den Google Chrome’a Büyük Fark!

Microsoft Edge ve diğer tarayıcıların üzerinde ki kullanım ömrünün testini gerçekleştiren Microsoft’un gerçekleştirmiş olduğu videoda Google Chrome’un başarısız olduğu görülüyor. Microsoft Surface Book’ın üzerindeki yapılan video akış testlerinde, Edge yaklaşık 7 saat 22 dakika 7 saniye pil ömrü olurken, Google Chrome ise 4 saat 19 dakika 50 saniye ile sınıfta kalıyor.

Opera’nın Açıklamaları Doğru Oluyor!

Pil tasarruf modu üzerinde oldukça büyük bir pil ömrü artışı sağlayan Opera’nın bu iddiası ile birlikte Microsoft testleri ile doğrulmamış oluyor. Tarayıcının tasarrufu moduna geçiş yaptığında toplamda 6 saay 18 dakika 33 saniye olarak ölçülmüş seviyede.  Mozilla Firefox ise 5 saat 9 dakika 30 saniye ile testi tamamlamış durumda.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.