izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google News Kaydı Nasıl Yapılır?

google-newsÖzellikle haber sitelerin vazgeçilmezi haline gelene google news yani google haber servisi son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Haber sitelerinde aranan ilk özellik haline gelen google news kaydı çok kolay yapılmakla beraber zor olan kısmı kabul edilme aşamasıdır. Bugün sizlere google news servisine kabul edilebilmeniz için bir kaç tavsiyede bulunacağım ve nereden başvuracağınızı göstermeye çalışacağım arkadaşlar. Öncelikle google news servisine kabul edilebilmeniz için sitenizin özgün haberler, konular içermesi gerekmektedir. Google aramalarında olduğu gibi google’ın tüm servislerinde de kopya içeriğin bir değeri yoktur. Yeni bir haber sitesi kurduğumuzu var sayalım ve yapmanız gerekenlere bir göz atalım. Öncelikle işe ilk kurulumdan başlayalım kendinize güzel bir bulut sunucu seçin ve sitenizin açılış hızı iyi olsun. Sonrasında kendinize güzel ve özgün bir tema seçin yapılmayanı yapmak her zaman iyidir.

Sitenizin url yapısını, seo ayarlarını başlık ve sloganınızı iyi seçin doğru ayarlar sizi sonuca daha çabuk götürecektir. Sitenizde Künye, Hakkımızda, Gizlilik politikası gibi sayfaların olmasına özen gösterin google bu tarz sayfaları sever. Sitenizin kategorilerini özenle seçin ve haber yüklenecek hale getirin. Sitemiz hazır şimdi işin en önemli kısmı olan özgün içerik kısmına geliyoruz.  En azından google news kaydınız onaylanana kadar özgün haber girmeye çalışın. Benim tavsiyem ilk başta her kategoriye 20 adet özgün haber koymadan google news kaydınızı gerçekleştirmeyin. Her kategorinizde en az 20 adet özgün haber oldukdan sonra kabul edilmemeniz için ortada her hangi bir sebep kalmayacaktır.

Bu arada sitenizde bir kaç aylık olmuş olur ve deyim yerindeyse oturmuş olur. Google indexleri oturur site bir kendine gelir. Siteyi bu hale getirdik peki şimdi ne yapmalıyım? Google News Kayıt linkimize tıklıyoruz ve google news servisinin kayıt sayfasını açıyoruz. Açılan sayfadan ilk butona yani news butonuna tıklıyoruz. Resim aşağıda mevcut.

news-kayit1

Tıkladığımızda karşımıza google webmaster tools’a kayıtlı sitelerimizi göreceğiz. Tabi ki burdanda anlaşılacağı gibi news kaydı yapacağımız sitemizi önceden google webmaster tools araçlarına ekleyip onaylıyoruz. Bu sayfada onaylı sitelerimizi liste şeklinde göreceğiz. Sitelerimizin karşısında Google Haberler’e ekleme isteğinde bulunun şeklinde bi link göreceksiniz. Resim aşağıda mevcut.

news-kayit2

Google news kaydı yapmak istediğiniz sitenin sağ tarafından Google Haberler’e ekleme isteğinde bulunun linkine tıklıyoruz ve açılan sayfada ad soyad gibi bir kaç soru soracak bu formu doldurup gönderdik den sonra news kaydımızı tamamlamış oluyoruz. Onaylama sürecinden sonra onaylanıp olaylanmadığı mail olarak bildirilmektedir. Umarım yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.