izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Güney Koreli ISS, Squid Game’in Popülaritesi Üzerine Netflix’e Dava Açtı!

Son günlerin en popüler dizilerinden bir olmayı başaran ve dünya çapında çok yüksek izlenmelere ulaşmış, Netflix‘in bünyesinde ki Squid Game’i  duymuş olabilirsiniz.

Öyle yüksek bir popülerliğe ulaştı ki şirket bile bu rakamları tahmin edemediğini açıkladı. Fakat dizin yayıncı platformu olan Ntflix2 e bir dava açıldı. İzleyici kitlesinin bu denli artışı yoğun bir trafik oluşmasına neden oldu, ve bu da Güney Koreli ISP SK Broadband‘ın ekstra bakım çalışması yapmak zorunda kalmasına neden oldu, öyle ki şirket şimdi Netflix‘i dava ediyor ve onlardan ödeme yapmasını istiyor.

 Netflix‘in SK tarafından işlenen verileri Mayıs 2018’den Eylül 2021’e kadar 24 kez bir sıçrama gördü ve bu da saniyede yaklaşık 1,2 trilyon bit veri işlendi. Hepsi Squid Game yüzünden değildi, çünkü Netflix‘in diğer hit programları da veri tüketimindeki bu artışa katkıda bulundu.

Mahkemelere göre, Netflix‘in ağ kullanımı karşılığında SK’ya “makul bir şekilde” bir şey vermesi gerektiğini söylüyor. Netflix o zamandan beri SK’nin iddiasını gözden geçireceklerini ve müşterilerin etkilenmemesini sağlamak için ISS ile diyalog kurmaya çalışacaklarını söyledi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.