izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İngiliz Kökenli Sigorta Firmasından Açıklama: “Wi – Fi Cihazları Kanser Riski Taşıyor”

İngiliz kökenli sigorta şirketi olarak hizmet veren Lloyd’s, Elektromanyetik radyasyon bünyesinde altında ortaya çıkan sağlık sorunları ile ilgili sigorta kapsamından çıkartması, “Wi-Fi ağlarının bireylerde risk oluşturduğu” yönünde açıklamalarda bulundu.

Dünya genelinde baktığımız da artık her yanımızda Wi-Fi ağlarını rahatlıkla görebiliyoruz. Evde, Okulda, Duraklarda ve iş yerlerinde rahatlıkla gördüğümüz Wi-Fi ağlarına direk olarak telefonlarımız ile bağlantı sağlayarak internet ile erişimde bulunabiliyoruz. Tabi bu durum bize kolaylık sağlasa bile İngiliz asıllı sigorta firması Llyod’s böyle düşünmüyor. Etrafımızdaki Wi-Fi ağlarının sağlığımız açısından oldukça olumsuz olduğu dile getiren firma, Tüm dünyaya hitap etmeyi başardı.

Sigorta firması doğrudan veya dolaylı olarak elektromanyetik radyasyonlara maruz kalınmasının sonucunda ortaya çıkan sağlı sorunlarını sigorta kapsamı sürecinden çıkarttı. Firmanın almış odluğu kararlar doğrultusunda Llyod’s, Radyasyona maruz kalan hastalarının sigorta ücretlerini karşılamıyor.

Açıklanana kararların daha da detaylı bir hali incelendiğinde, Maddelerin arasında kablosuz internetin de olduğu ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından Wi-Fi cihazlarının 2B sınıfında ki insanlar için kanserojen etki yarattığı yönünde bir bildiri açıklamıştı.

İsveç’in Stocholm şehrinde görev yapan Karolinska Enstitüsü’nün nöroloji profesörü Olle Johansson, Gerçekleştirilen eleştirilere karşı yaptığı açıklamalarında şunları dile getirdi: Wi-Fi cihazlarından ortaya çıkan muhtemel sağlık sorunları büyük bir şekilde ilerledi. Beyin tümörlerinden lösemiye, Hafıza kaybından dikkat dağınıklığına kadar birçok şikayet ile bireylerde görülebilir. Dünya çevresinde radyasyon limiti günden güne yükseliyor Bu rakamın on sekizinci yüz yıl içerisinde 1 Kuintilyon kat daha yükseklerde seyir ettiği öngörülüyor. Bu durumu sadece kablosuz ağ olarak düşünmeyin. Etrafınızda dolaşan radyo dalgaları tüm gün boyunca sizlerle ve bunların insan ve hayvanların sağlığında çok büyük bir sıkıntı uğrattığını biliyoruz.Diyerek sözlerini tamamladı.

Esasında bu tarz konuların genel olarak ele alınması güzel bir şey çünkü teknolojinin ilerlemesiyle üreticilerin daha uzak mesafeye yayınlan sinyalin insan ve hayvan sağlığı hakkında oluşturacağı sorunları da engelleme yönünde geliştirmeler yapacağına zorlayacağı anlamına geliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.