izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Intel,Ice Lake Xeon Ölçeklenebilir İşlemcilerini Duyurdu!

Dünya devi Intel tarafından veri merkezleri ve bilgi işlemde bu seviyede karmaşıklık gerektiren diğer her şey için üretilmiş olan üçüncü nesil Xeon Ölçeklenebilir işlemciler duyuruldu. Intel Ice Lake Xeon Ölçeklenebilir işlemciler, DL Boost kullanarak yapay zeka hızlandırma ile gelmekte. Intel, bu işlemcilerin yapay zekaya sahip tek veri merkezi yongaları olduğunun altını çiziyor ve önceki nesle kıyasla yüzde 74 daha iyi yapay zeka performansı vaat ettiğini dile getiriyor.

Intel,Ice Lake Xeon Ölçeklenebilir İşlemcilerini Duyurdu! 1

Ice Lake ailesinden olan yeni Xeon Ölçeklenebilir işlemciler, 10 nm’lik işlem sürecinden çıkıyor. Yaygın iş yüklerinde ise yüzde 46’lık bir iyileştirmeden bahsediliyor. 5 yıllık bir sistemle karşılaştırıldığında, şirket ortalama performansta yüzde 265’lik bir iyileşme vaat ediyor. Her işlemcinin 40 adede kadar çekirdeği olabiliyor ve soket başına 8 adede kadar DDR4-3200 bellek ve 64 şeride kadar PCIe Gen 4 desteği mevcut.

Intel’in dikkat çektiği bir diğer şey ise kripto hızlandırma. Bu da kriptografik algoritmalarda daha iyi performans anlamına geliyor. Intel, yoğun şifreleme iş yükü olarak adlandırdığı bir şeyle uğraşanların bunun etkisini hissedeceğini ifade etmiş.

Platform ayrıca, Intel Optane kalıcı bellek 200 serisi, Optane SSD P5800X ve SSD D5-P5316 NAND SSD’lerin yanı sıra Ethernet 800 Serisi Ağ Adaptörleri ve en yeni Intel Agilex FPGA’ları da içeriyor. Ağ iletişimi için yüzde 62 daha iyi performansla 5G atılımları vaat eden yeni N-SKU yongaları da mevcut.

Intel, 800’den fazla bulut hizmeti sağlayıcısının Xeon Ölçeklenebilir işlemciler kullandığını ve bu yıl tüm önde gelen bulut hizmeti sağlayıcılarının yeni üçüncü nesil yongalarla desteklenen hizmetleri kullanacağını paylaşıyor.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.