izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Türkiye’nin En İyi Youtube Kanalları

Türkiye’nin En İyi Youtube Kanalları 1Bir Youtube kanalının kaliteli ve iyi olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Bunun bir yolu olmalı, öyle değil mi? Peki siz bu konu hakkında ne biliyorsunuz? Eğer herhangi bir fikre sahip değilseniz kesinlikle bilmelisiniz ki bazı detaylar ile en iyi kanalları belirleyebilirsiniz. En başta izlenme sayısı, abone sayısı, kalite, beğeni sayısı gibi detaylar gelmektedir. Bunun yanında etkileşimin de son derece önemli olduğunu söylemeliyiz. Peki siz de Türkiye’nin en iyi Youtube kanalları hakkında bilgiye sahip misiniz? Eğer bu konuda bilgi almak isterseniz kesinlikle yazının devamına bakabilirsiniz.

Youtube Türkiye’nin En Kaliteli Kanalları

“5.YAP YAP”

Bildiğiniz gibi Youtube Türkiye üzerinde son derece aktif olarak yoluna devam eden Yap Yap kanalı, kaliteli ve izlenebilir içeriklere imza atıyor. Kanal düzenine baktığımızda göz alıcı ve albenisi olduğunu görebiliyoruz. Her şeyin yerli yerinde olduğunu, belli bir düzenin hakim olduğunu, renk uyumun doğru seçildiğini söyleyebiliriz. Birbirinden farklı kişilerin değişik videoları seslendirmesi, anlatması ve hatta yaşatması, onların bu derece kaliteli içerik üretmesine yardımcı oluyor. Tabii bütün bunları abone sayısı kanıtlıyor. Şu anda Yap Yap kanalının tam olarak 4.870.540 (dört milyon sekiz yüz yetmiş bin beş yüz kırk) abonesi bulunuyor.

“4.ONEDİO”

Türkiye’nin en iyi sitelerinden biri olan Onedio, bildiğiniz gibi gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bunun yanında Youtube kanalları da oldukça dikkat çekiyor. Sade bir görünüme sahip olduğunu, buna rağmen izlenmeyi başardığını söylemeliyiz. Abone sayılarının internet sitelerine göre daha geride kaldığını ancak çok kısa sürede milyonları geçebileceğini biliyoruz. Onu Youtube üzerinde bu derece etkili kılan özellik, video düzenlemelerinin ileri düzey olmasıdır. Bütün videoların sosyal medya ile desteklenmesi, bunun yanında en çarpıcı ve eğlenceli görsellerin kullanılması, kısa videolara yer verilmesi, konu akışı, hitap gibi özellikler başarısını artırıyor. Onedio kanalının şu anda tam olarak 3.340.150 (üç milyon üç yüz kırk bin yüz elli).

“3.RUHİ ÇENET VİDEOLARI”

Belki de birçoğunuzun Youtube’a merak salmasına vesile olan bir kişinin kanalı olan Ruhi Çenet Videoları, listemizin 3. Sırasında yer alıyor. Onu Yap Yap ve Onedio’nun önüne geçiren özelliklerin başında kaliteli içerik geliyor. Son derece etkileyici bir seslendirme ile hazırlanan, insanların ilgisini çeken, daha önce duyulmamış hikayelere ortam olan videolar başarısını katlıyor. Ruhi Çenet Videoları kanalının şu anda tam olarak 3.810.632 (üç milyon sekiz yüz on bin altı yüz otuz iki) abonesi bulunuyor. Kanalına baktığımızda son derece ilgili çekici görseller ile süslendiğini görebiliyoruz. Ayrıca gözü yormayan görsellerin seçilmesi, video başlıklarının ciddi anlamda aranma hacmi olan kelimeler ile oluşturulmuş olması, onun SEO’ya da özen gösterdiğini belli ediyor.

“2.STOLK”

Listemizin 2. Sırasını Stolk kanalı alıyor. Youtube’da toplam 802.000 ( sekiz yüz iki bin) abonesi bulunuyor. Diğer kanallardan abone sayısının az olmasına rağmen ikinci sırayı almasının en büyük nedeni kalitesidir. Son derece kaliteli bir kanal olduğunu, oldukça dikkat çekici içeriklere yer vermesi başarısını daim kılmaktadır. Düzenli olarak video yükleyen bu kanal, hem toplumsal mesajlara imza atıyor hem de mizahi bir dille bunları eleştiriyor. Ayrıca son derece ilgi çekici görseller ile videolara yer verilmesi, kendine ait bir konseptinin bulunması, sunucusunun (seslendiren) işinde profesyonel olması, izleyiciye düşünceleri aktarabilmesi, kanalın derli toplu olması, küçük resimlerin bile belli bir konsepte göre seçilmesi, bu kanalın ikinci sırada bulunmasının en büyük nedenleridir.

“1.ORKUN IŞITMAK”

Türkiye’nin en eski kanallarından biri olan, son derece başarılı konumda yer alan, hiçbir zaman mekana, zamana ve belli bir taslağa bağlı kalmayan Orkun Işıtmak, listede ilk sırayı almayı başarmıştır. Onu bu denli başarılı yapan özellik, eğlenceli bir karakterinin olması, profesyonel bir ekibe sahip olması, işine ciddi anlamda gösterdiği ilgidir. Bütün bunların yanında hiçbir zaman yılmaması, Türkiye’de hiç denenmemiş olanları ilk defa denemesi, kendinden beklenmeyecek kadar profesyonel videolara imza atması onun dikkat çekmesini sağlıyor. Ayrıca hazırlanan küçük resimler, kanal düzeni, başlanan seri videolar, yapılan parodi videoları Türkiye’de çok büyük ilgi görmektedir. Bunun yanında kendisine rakip sayılabilecek kanallardan çok daha üstün olduğunu Murat Boz, Ferhat Göçer, Ece Seçkin, Eren Derdiyok gibi ünlüler ile hazırladığı videolarda da gösteriyor. Tam olarak 6.850.992 (altı milyon sekiz yüz elli bin dokuz yüz doksan iki) abonesi bulunuyor.

Not: Burada hazırlanan liste tamamen editörümüz tarafından hazırlanmış olup herhangi bir veriye ya da abone sayısına/izlenme sayısına/kazanca bakılmadan belirlenmiştir. Öznel veriler içerebileceği gibi nesnel veriler de kullanılmıştır. Sizin listeniz nasıl olurdu? Hadi, siz de kendi listenizi yorum bölümünden bizimle paylaşın!

apk indir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.