izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur? Neler Gerekir?

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur? Neler Gerekir? 1Bugün, internet ile içli dışlı olan ya da webmaster dünyasına uzun süredir ilgi duyan kullanıcıların yanı sıra, çok daha yeni internet ile tanışmış kullanıcılara bir yazı hazırlamaya karar verdik. Malum internet sitesinin nasıl kurulduğunu bilen kişi sayısı 10 ise; bilmeyen kişi sayısı 10000 ülkemizde. Bu nedenle ufak başlıklar ile bu konuya değineceğiz.En temel iki ihtiyacınız vardır bir internet sitesi kurabilmek için. Bunlardan ilki, domain yani alan adı. İnsanların sitenize ulaşması için bir alan adı almanız gerekir. Bu alan adları www ile başlar ve .com/.net/.org gibi temel uzantılar olmak üzere bir çok farklı uzantı ile biterler. Kuracağınız sitenin içeriğine göre sizde bir isim belirler ve www.ALANADINIZ.com şeklinde domain satın alırsınız. Genelde domain ücretleri 17-25 TL gibi ücretler arasında değişir.

Evet, alan adınızı aldınız ve internet dünyasında bir isime sahipsiniz. Peki, şimdi ne yapacaksınız? Şimdi, size binanızı yapabileceğiniz bir arsa lazım. Bir hosting yani web alanı satın almanız gerekiyor. Bu konuda hizmet sunan çeşitli hosting firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar, sizlere kendi sunucularından ihtiyacınız kadar web alanları verirler. Sizlerde, bu sunucular içerisinde size ayrılan kısımlara sitenizi kurar ve alan adınızı bu sunucuya yönlendirerek, insanların hostinginize kurduğunuz siteyi görmesini sağlarsınız.

Yani, önce alan adı ve hosting alırsınız. Alan adınızı hosting sunucunuza yönlendirirsiniz. Hosting sunucunuza kurduğunuz siteyi ise, insanların görmesini sağlarsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.