izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Ecosia Yapılan Arama Sayısına Göre Ağaç Dikiyor!

Neredeyse kısa bir süreden beri yayın hayatına devam eden Ecosia, Kullanıcıların gerçekleştirmiş odluğu arama sayısına göre yeşil alanlara renklilik katıyor. İnternetin sonsuz bilgi birikimi içerisinde istediğimiz bir konuyu rahatlıkla bulabilmek için piyasada boy gösteren farklı arama motorlarını kullanırız. Bunlardan Google, Yandex ve Bing gibi isimlerle örnek verebiliriz.

Yukarıda saymış olduğumuz arama motorlarından oldukça büyük bir farklılık ve amaç uğruna hizmet veren Ecosia, Her geride bıraktığımız gün yeni bir ağaç dikmek için hazırlık yapıyor. Bahsi geçen bu arama motoru sitesi, Logosundan ve isminden de anlaşıldığı gibi doğa anayı kurtarmak için varlığını sürdürüyor.

Almanya sınırlarının başkentinde, Berlin taraflarında kurulan Ecosia, Arama sonuçlarından elde etmiş odluğu rakamların gelirlerinin yüzde bazında seksen oranını doğada ağaçlandırma sürecinde kullanılıyor. Firma geride kalan yüzde yirmilik oranıyla sunucu ve çalışanlarının maaşlarını karşılıyor. b-LABS tarafından değerlendirme sürecine giden Ecosia, b-CORPORTAION almayı hak etmiş durumda.

b-CORPORATION, Bulunmuş olduğu ülkeye ve topluma oldukça büyük bir yararı dokunan ve sadece kalkınmayı sağlayan şirketlere sunulan bir sertifika. Bu sertifikayı kazanmasının yanı sıra doğaya hiçbir şekilde zararı olmadığını da rahatlıkla ifade edebiliyor. Ecosia, C02-Neutral üretmeyen firmaların arasında yer alıyor.

CasMPSPUEAIvdoO[1]

Bahsi geçen yeşil ağaç devi arama motoru bünyesinde Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu Bing adlı arama motorunu barındırıyor. Google, Yandex aynı zaman da Bing’de karşımıza çıktığı gibi reklamlı içeriklerini kullanıcılarına sunuyor. Bing’in ayarlamış olduğu reklamlardan gelir sağlayan Ecosia, Her aramada minimum olarak 0,5 cent EURO değerinde küçük oranda bir para kazanıyor.

Ecosia kendi sitesi üzerinden dile getirmiş olduğu bilgilendirme makalesi üzerinde her 0.28 EURO, Doğaya bir ağacın dahil olmasına neden oluyor. Ağa. Sayım sistemi üzerinden dikilmesine yardımcı olduğunuz her ağacı rahatlıkla görebilmenize yardımcı olan Ecosia, Yapılan birkaç aramanın da doğaya neler kazandırdığını görebiliyorsunuz.

juhyfgds[1]

Yukarıda dile getirdiğimiz projelerin düzenli bir şekilde faaliyet göstermesi oldukça sevindirici. Sizde tarayıcıya destek olmak istiyorsanız yüzeysel aramalarınızı Ecosia üzerinden gerçekleştirerek, Doğada yeni bir ağacın dikilmesine yardımcı olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.