izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

iOS 10’da Yer Alacak Yeni Özellikler Açıklandı

ios-10-da-yer-alacak-yeni-ozellikler-aciklandiApple’ın bünyesinde hummalı bir şekilde geliştirilen yeni mobil işletim sistemi iOS 10’un kullanıcı ile buluşmasına oldukça az bir süre kala internet ortamına bazı özellikler sızdırıldı. Çoğu kişinin bildiği gibi Apple her sene WWDC konferansına ev sahipliği etmekte ve bu konferansta iOS işletim sisteminin yeni versiyonlarını sunarak yapmış olduğu yenilikleri tanıtılıyor.

Bu sene düzenlenecek olan WWDC konferansı ne zaman yapılacak henüz kesin bir tarih yok fakat çoğu kaynak ise 13 Haziran’ı işaret etmek. Elde edilen bu kaynaklara göre Apple, Yeni iOS versiyonunu yani iOS 10’u da kullanıcıyla buluşturacak. Fakat Apple tarafından kullanıcılara güncelleme gelmeden yeni versiyon hakkında bir takım bilgiler internet ortamında dolaşmaya başladı.

Yapılan söylentilere göre iOS 10’da özellikle Fotoğraflar uygulamasında büyük bir şekilde değişiklikler ortaya çıkacak. Bu değişiklerin içerisinde kullanıcıların direkt olarak EXIF versiyonlarını düzenleme yetkisine sahip olacağı, Böylece fotoğrafları üzerinde, İstediği her hangi bir alanda yapabileceği gibi etkili özellikler mevcut.

ios-9-iphone-apple[1]

Fotoğraf düzenlemenin dışında UNICODE ile gerçekleştirilen anlaştırmalar sonucunda Apple’ın mobil işletim sistemi içine yaklaşık yetmiş dört adet yeni emojinin gelmesi bekleniyor. Üstelik bu emojiler daha önce karşımıza çıkan versiyonlardan çok daha farklı olacak. Bir diğer muhtemel ve etkili özelliklerinden bir tanesi olan geçen sene Eylül ayında firmanın CEO’su Tim Cook tarafından dile getirilmiş bir özellik.

Apple bünyesinde çoğu kullanıcı tarafından boş uygulamalar gözüyle baktığı ve telefonu kutudan çıkarttığında dahili olarak yüklü gelen uygulamalar, Artık göz önünde işgal etmeyecek. Tim Cook bundan yaklaşık olarak yerdi ay öncesinde pek çok kullanıcını bu tarz gereksiz uygulamaları görmek istemediğini, Fakat uygulamaların kaldırıldığında ise iOS yazılımında büyük sorunların meydana geldiğini açıklamıştı. Sözlerinin devamında ise bu sorun hakkında bir çözümü getireceklerini vurgulamıştı.

74-1[1]

Tim Cook’un bahsetmiş olduğu çözümlerden bir tanesi iOS 10 ile karşımıza çıkacak. iOS 10 sayesinde artık kullanıcılar görmek istemedikleri uygulamaları rahatlıkla gizleyebileceğiniz. Bu şekilde iOS telefonlarda menüde karşımıza çıkan gereksiz uygulamalar yer kaplamadan telefonda da fazla işlem barındırmayacak. Açıkçası iOS 10’un oldukça iyi özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum fakat daha yorum yapmak için erken olduğunu vurgulayalım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.