izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

IP Kamera

IP kameralara dair her şeyi öğrenin. IP kamera en yaygın kullanılan kamera sistemidir Teknik olarak açıklarsak, IP kameranın üzerinde sensörler bulunur. Bu sensörler vasıtasıyle görünüütüy yakalar ve yakalaığı görüntüyü dijital veriye çevirir. Bu işlemden sonra da ağ yardımı ile erişme izni olan kullanıılara görüntüleri iletir. IP kamera ileri bir kamera teknolojisidir. Çalışmak için kayıt cihazı, kart gibi çeşitli aparatlara ihtiyacı yoktur. <dediğimiz gibi erişimi ağ üzerinden sağlanabilir. Kablolu IP kamera  ya da kablosuz IP kamera olmak üzere iki seçeneği vardır. Bu kameralara gelen görüntüler canlı olarak çeşitli teknolojik cihazlardan (bilgisayar, tablet ve cep telefonu) seyredilebilmektedir.

Analog Kameralardan Farkı Nelerdir?

Analog kameralar ile IP kameralar arasındaki fark az bilinen ve çok sorulan bir şeydir. En başta söylemek gerekir ki IP kameralar görüntüyü analog kameralardan farklı işler.  Analog kameralar görüntüyü DVR isimli farklı bir kayıt cihazına aktarır. IP kameralar ise görüntüyü önce sayısal veriye çevirir ve bu görüntüye de çeşitli yollardan ulaşılabilmektedir.

Bunun yanı sıra IP kamerların ucuz ve basit bir arayüzü vs olması da avantajlı özellikleri arasındadır. IP kameralar www.sentryguvenlik.com adresinde tüm özellikleri ve modelleri ile birlikte mevcuttur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.