izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İspanya Uçak Bileti

ispanya-ucak-biletiİspanya, İber Yarımadasında yer almakta olup anayasal monarşi ile yönetilmektedir. 1986 yılından bugüne kadar Avrupa Birliği üyesi olup 1982 yılından bugüne kadar da NATO üyesi ülkeler arasında yer almaktadır. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan İspanya Dünya’nın en çok turist çeken 3. Ülkesi konumunda yer almaktadır. Tarihi zenginlikleri ile göz kamaştıran İspanya El Hamra Sarayı, Deniz Fenerleri ve pek çok müze İspanya’da ziyaret edilecek yerler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ünlü festivalleri ile adından sıkça söz ettiren İspanya’nın turistlerin neden en gözde ülkeleri arasında yer aldığını anlamak çokta zor olmasa gerek. Yaklaşık olarak 43 milyon nüfusa sahip olan İspanya’nın en kalabalık şehri ise Madrid’dir. Katalan bölgesinde yer alan Barcelona ise ikinci kalabalık şehridir. Futbol takımları ile de ünlü olan Madrid ve Barcelona’ya ait stadyumlar görülmeye değerdir. Ülkede ağırlıklı olarak İspanyolca ve Katalanca dilleri konuşulmakta olup İngilizce ve Fransızca’da bilinen ve konuşulan diğer yabancı dillerdir. İspanya’da daha önce Pesetas para birimi kullanılırken bugün ise resmi para birimi Euro olup alışverişlerde bu para birimi kullanılmaktadır.

İspanya Uçak Bileti Fiyatları

Ülkemizden İspanya’nın bazı şehirlerine direkt uçuşlar mevcuttur. Bazı şehirlerine ise aktarmalı olarak uçma olanağı bulunmaktadır. Madrid, Barcelona, Bilbao, Valencia, Malaga direkt uçuşların olduğu şehirlerarasında yer almaktadır. Ancak bu şehirlere sadece İstanbul’dan aktarmasız uçuşlar mevcut olup Dalaman, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Bodrum, Ankara gibi illerimizden İstanbul aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ülkemizden İspanya’ya direkt ya da aktarmalı seferler gerçekleştiren havayollarıdır. Emirates, Swıss, Aegean, AirFrance, UIA, Sri Lanka Airlance ve KLM gibi hava şirketleri ise yine İstanbul aktarmalı olarak İspanya’nın farklı şehirlerine seferler düzenlemektedirler. İspanya uçak bileti fiyatları alış tarihinize ve direkt ya da aktarmalı sefer tarifelerine göre değişiklik göstermektedir. Ülkemizde ki havayolları Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları yurt dışı uçuşlarında biletlerini önceden almayı tercih eden müşterilerine yüksek oranlarda ekonomi sınıfında indirim olanağı sunmaktadır. Belirli koltuklar ile sınırlı olan bu indirimleri, kampanyalı uçuşları takip ederek oldukça uygun fiyatlar ile İspanya Uçak Bileti alma olanağınız bulunmaktadır. Özellikle Pegasus Hava Yolları sık sık yurt dışı uçuşlarında kampanya olanakları sunmaktadır ancak bu kampanyalardan yararlanmak isteyenlerin biletlerini oldukça erken alması gerekmektedir.

İspanya uçak biletleri ülkemiz hava yollarından daha çok Türk Lirası karşılığı satışa sunulurken yabancı hava şirketleri tarafından ise Euro cinsinden satışa sunulmaktadır. Yaz aylarında ve özellikle de İspanya’nın festival tarihlerinde uçak bilet fiyatları oldukça yüksek olabilmektedir. Bu nedenle seyahat edeceğiniz tarihi önceden planlayarak biletinizi almanız yüksek bilet fiyatı ödemenizin önüne geçmek için en büyük alternatiftir. İspanya’yı ziyaret etmek isteyenlerin Schengen vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Vize için gerekli olan tüm evrakları ve vize konusunda ki detaylı bilgiler İspanya Konsolosluğundan detaylı bilgi almaları mümkündür. Ülkemiz vatandaşı olup Yeşil Pasaport sahiplerine ise vize uygulaması bulunmayıp sadece belirli bir tutarda harç ödemesi talep edilmekte4dir. Tren olanaklarının yaygın olduğu ve hızlı trenin bulunduğu İspanya’da şehirleri gezmek ve şehirler arası ulaşımı sağlamak oldukça kolaydır. Sizde bilet.com üzerinden İspanya’ya uçak bileti almak için kampanyaları görebilir fiyatları karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz. Bilet.com’un uçak bileti sayfasına giriş yapmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.