izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kargo araçları da artık sürücüsüz araçlar olabilir

google-search-140x140Teknoloji giderek büyük bir hızla gelişmeye devam etmekte. Bu gelişim özellikle son yıllarda inanılmaz derecede hızlandı. Artık günümüzde eskisi kadar insan gücüne ihtiyaç duyulmamakta. Çünkü örneğin 10 insanın yapabildiğini tek makine hızlı bir şekilde yapabilme yetisine sahip. Hal böyle olunca robotlar insanların işlerini ellerinden almaya başladılar. Teknolojinin gelişimi arttıkça maalesef işsizlik oranları da oldukça artıyor. Şimdi bahsedeceğimiz konu bununla ilgili;

GOOGLE’DAN İLGİNÇ PATENT

Artık teknoloji şirketleri bir işe kalkışmadan yıllar önce o işin patentini alıp kendilerini sağlama alıyorlar. Google’da bu şirketlerden birisi. Arama motoru olan Google bilindiği üzre aynı zamanda hemen hemen her teknoloji alanında son derece yaygın bir marka. İnternet ortamına Google ile ilgili çok önemli bir veri düşmüş durumda. O veri Google’ın bir patent aldığı yönünde. Google’ın aldığı patentin sürcüsüz kargo aracı patenti olduğunu belirtelim. Bilindiği üzre Google tarafından sürücüsüz araçların denemesi yapılıyor hatta bazı sürücüsüz araçlar faaliyete geçti. Google’ın sürücüsüz araçlarına şimdi de kargo teslimat araçlarının da dahil edileceği öğrenildi. Google’ın sürcüsüz kargo aracı ile dağıtımları yapacağı bilgisine ulaşıldı. Peki bu dağıtım nasıl olacak?

Elimize ulaşan verilere göre Google’ın sürücüsüz kargo aracı müşterinin kapısının önünde duracak ve müşterinin cep telefonuna Google tarafından bildirim gönderilecek. Bu bildirimde kargo aracının ulaştığına ilişkin bilgilerin yanı sıra aynı zamanda kargoyu teslim alabilmek için şifre yer alacak. O şifre olmadan müşterinin kargoyu teslim alması mümkün olmayacak çünkü sürücüsüz kargo aracının üzerinde müşteriye ait olan kısımda şifre girme bölümü bulunacak. Şifre girilmeden bölümün açılması mümkün olmayacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.