izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Silahlı Robot Köpekler Gerçek Oluyor!

 Ghost Robotics firması son birkaç yıldır dört ayaklı “robot köpekler” inşa ederek ABD ordusunun hizmetine sunuyordu, 11-13 Ekim tarihlerinde Washington’da düzenlenen bir etkinlikte bu robotlara yeni bir ekleme yapılarak tüm dünyaya gösterildi.

Silahlı Robot Köpekler Gerçek Oluyor! 1
Etkinlikte O-UGV isimli robot köpeklere monte edilen keskin nişancı tüfekleri dikkatleri üzerine çekti. Ghost Robotics ve silah şirketi SWORD International entegre bir şekilde üretilen köpek robotlar, Özel Amaçlı İnsansız Tüfek (Special Purpoose Unmanned Riflle- SPUR) isimli 6.5 mm’lik bir Creedmoor tüfeğini taşıyor.

Silahlı Robot Köpekler Gerçek Oluyor! 2
Robotun üstüne yerleştirilen tüfek, video oyun dünyasındaki robotlara benzer bir robotu ortaya çıkardı ve birçok insan tarafından ilgiyle takip edildi tabii bu teknoloji konusunda tedirgin olan insanların sayısı da bu görüntülerden sonra bir hayli artmış durumda.
Aktarılan bilgilere  göre SPUR silahına sahip O-UGV robotu gelecekte, içerisinde bulunan yapay zekâ teknolojisi sayesinde “potansiyel tehlike oluşturan unsurlara” karşı ordu tarafından kullanılabilecek ve yarı otonom bir şekilde ateş imkanına sahip olacak.

 Ghost Robotics’in O-UGV robot köpeklerini Hava Kuvvetleri’nde belirli görevler için daha öncesinde de aktif bir şekilde kullanılıyordu. Bunlara ek olarak savunma sistemlerinin gelecekte yapay zekâ teknolojisinden çok daha fazla entegre bir şekilde çalışacağını bir kez daha görülmüş oldu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.