izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kırık iPhone 13 Ekranları Apple Tarafından Değiştirilmezse Face ID Çalışmayacak!

Yeni bir iPhone 13‘ü satın almaya karar mı verdiniz? O zaman daha dikkatli kullanmanız gerektiğini unutmayın çünkü Apple tamir etmeyi zorlaştırıyor gibi görünüyor.
iPhone üreticisi, ekranınızı değiştirmeniz gerekirse sizi doğrudan Apple’a gitmeye zorlayabilir.
YouTube kanalı Phone Repair Guru kısa süre önce yeni iPhone 13‘ü parçalara ayıran yeni bir video yükledi. Apple‘ın en yeni akıllı telefonunun içine derinlemesine bir bakış attıktan sonra, Phone Repair Guruüçüncü şahıs onarımı için felaket” olarak adlandırdıkları bir keşifle karşılaştı.
Bir tamirci veya hatta telefonun sahibi gibi bir üçüncü taraf iPhone 13 ekranını değiştirdiğinde, Face ID çalışmayı durdurur.
Önemli Ekran Mesajı“, iPhone 13‘te bir açılır pencere olarak bu mesajı gösteriyor. “Bu iPhone’un orijinal bir Apple ekranına sahip olduğu doğrulanamıyor.” mesajı ile karşılaşabiliyorsunuz, telefon artık Face ID‘yi desteklemeyecek.Kırık iPhone 13 Ekranları Apple Tarafından Değiştirilmezse Face ID Çalışmayacak! 1
Kırık bir ekranı Apple olmadan değiştirmek, gerekli bir iPhone özelliğini devre dışı bırakır.
Phone Repair Guru, Face ID‘nin yeniden çalışması için bir üçüncü tarafın atabileceği bazı ekstra adımlar olduğunu söylese de, çoğu tamir atölyesi için süreç “çok karmaşık” olacaktır.
Apple‘ın bu hamlesi, şirketin kırık bir ekranı değiştirmeleri gerektiğinde kullanıcıların hizmetlerini kullanmalarını istemeye çalışıyor gibi görünüyor.
Apple‘a göre şirket, cihaz garanti kapsamı dışındaysa kırık bir iPhone 13 ekranını değiştirmek için 279 dolar ücret alıyor . Saygın tamir atölyeleri, aynı hizmet için genellikle daha düşük, rekabetçi fiyatlar sunuyor.
Temel olarak, insanların kendi elektroniklerini tamir etme hakları olmalı ve şirketler buna izin vermelidir. Biden yönetimi, Onarım Hakkına desteğini bile dile getirdi ve FTC kısa süre önce onu çevreleyen yasaları uygulamak için oy kullandı.
Apple‘ın sonunda üçüncü taraf ekran değiştirmelerle Face ID‘yi iPhone 13‘lere geri yükleyen bir güncelleme yayınlayıp yayınlamadığı belli değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.