izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Siber saldırılar hakkında yeni gelişme

photo.jpgBilindiği üzre uzun bir süredir Türkiye ile Rusya arasında bir kızışma söz konusu. Rusya lideri tarafından Türkiye’nin aleyhine yapılan açıklamalar iki ülkenin arasını iyice germişti. Bunun üzerine Ruslar ve Türkler arasında bir antipati oluştu. Bu antipati teknoloji dünyasını da feci halde etkiledi. Türk resmi internet sitelerine yapılan siber saldırıların artmasının ardından Rusya’dan şüphelenilmişti. Rus hackerlerın Türkiye’yi hedef alması söz konusu olmuş ve bunun ardından birçok Türk hacker tarafından Rusya’nın resmi internet istelerine çok ciddi boyutlarda saldırılar yapılmıştı.

ANONYMOUS’TAN DA ŞÜPHELENİLİYOR

Bilindiği üzre Anonymous geçtiğimiz haftalarda Türkiye aleyhine bir video hazırladı. Videosunda Türkiye’yi adeta tehdit eden dünyaca ünlü hacker ekibinin ortaya koyduğu tehtidin arkasından Türk internet adreslerine çok yoğun bir saldırı bombardımanı başladı. Saldırılardan dolayı dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’tan da şüphelenilmekte çünkü Anonymous grubu uzun bir zamandır Türkiye’yi tehdit ediyor. Hatta Türkiye’ye yapılan saldırıların ardından Anonymous grubundan bir açıklama geldi ve Anonymous grubu bu saldırıların devam edeceğini hatta daha da yoğunlaşacağını ifade ederek binevi saldırıları üstlendi. Ancak A. Sabancı tarafından ortaya konulan iddiaya göre olayın arkasında sadece Anonymous grubu yok.

TEK BİR HACKERDAN SÖZ EDİLİYOR

Ortaya konulan iddialara göre olayın arkasında Anonymous grubu yok tek bir kişi var. Türk resmi internet sitelerine tek bir kişinin saldırı düzenlediği iddia edildi. Ve bu tek kişinin kimliğinin henüz belirlenemediği, kullanıcı adının ise ‘Baskılama uzmanı’ olduğu öğrenildi.

Daily Dot tarafından bir duyuru yapıldı ve duyurunun yanında da bir görsel paylaşıldı. Görselde hackerın saldırıyı ne denli güçlü yaptığı vurgulandı. Daily Dot hackerın eylemlerini Anonymous çatısı altında yapmadığını, politik meselelerden dolayı Türkiye’ye saldırılarda bulunduğunu da açıkladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.