izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

LG, 6G Gelişimindeki İlerlemeyi Paylaştı!

Teknoloji durmaksızın gelişirken akıllı telefon üreticileri bu gelişmeye ayak uydurmaya çalışıyor. 5G içeren akıllı telefonlar bu günlerde sıradan haline geliyor ve 5G desteği olmayan bir telefon, teknolojiden ve hızdan geri kalıyor diyebiliriz, ancak 5G bağlantısı henüz bir  standart haline gelmiş durumda değil. 5G ağlarının kullanıma sunulduğunu görürken, bu yeteri kadar yaygın değil ve yeni standart haline gelmeden önce muhtemelen birkaç yıl sonra her cihaz için standart haline geleceğini düşünüyoruz.LG, 6G Gelişimindeki İlerlemeyi Paylaştı! 1
Bu arada 6G ile ilgili çalışmalar şimdiden başladı ve oldukça güzel ilerliyor gibi görünüyor, en azından biz öyle düşünüyoruz. Bunun sebebi, LG‘nin, 6G‘yi 100m‘lik yepyeni bir rekor mesafede yayınlamayı başardıkları 6G gelişiminde yeni bir dönüm noktası gibi görünen şeyi duyurmasıdır.

Evet yanlış okumadınız gerçekten 100m. Açık konuşmak gerekirse, bu gelişmenin bu aşamasında beklenen bir şeydi. Bunun nedeni, 6G‘nin kullanacağı THz frekanslarındaki sorun, menzillerinin çok sınırlı olması ve antenlerden geçerken çok fazla güç kaybetme eğiliminde olmasıdır.

LG, 6G Gelişimindeki İlerlemeyi Paylaştı! 2
Soruna açık bir çözüm, daha fazla hücresel kule inşa etmek olacaktır, ancak bu her zaman mümkün olmayabilir ve maliyetli olabilir, bu yüzden LG, oluşturmak için Fraunhofer Heinrich Hertz Enstitüsü ve Fraunhofer Uygulamalı Katı Hal Fiziği Enstitüsü ile birlikte çalışıyor. Bunun gibi kablosuz sinyalleri daha iyi hedefleyebilen ve yönlendirebilen bir güç amplifikatörü.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.