izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

WhatsApp Aero Nedir? Kullanmak Sakıncalı Mı?

Hızla gelişen teknoloji sayesinde insanlar popüler olan sosyal medya uygulamalarının birer kopyasını veya daha da farklı hallerini yaparak insanların beğenisine sunuyor. Bu yazımızda son zamanlarda kendinden söz ettiren WhatsApp Aero’ dan bahsedeceğiz. WhatsApp Areo bir WhatsApp modu olarak tanıtılıyor ve kullanıcılarına normal uygulamada olmayan pek çok farklı özellikle sunması ile ön plana çıkıyor. WhatsApp Aero mobil uygulamasının geliştiricisinin genç bir Türk olması hepimizi gururlandırsa da App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama mağazalarında olmayan bu uygulamanın ne kadar güvenli bilmiyoruz. Çünkü root ya da jailbreak işlemi olmadan çalışması zor bir APK uygulaması.

WhatsApp Aero Nedir? Kullanmak Sakıncalı Mı? 1

WhatsApp Aero nedir?
WhatsApp Aero, 2019 yılında yayınlandı. App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama mağazalarında bulamayacağınızdan WhatsApp Aero’yu internet sitelerinden APK olarak indirerek kurabilirsiniz.
WhatsApp Aero, temel olarak bir WhatsApp modu olarak tanıtılan üçüncü taraf bir mobil uygulama olarak geçmektedir. Tıpkı WhatsApp gibi kullanıyorsunuz ama sunmuş özellikleri bakımından çok daha geniş bir kullanım alanı oluşturuyor. WhatsApp Aero kullanmak için bazı Android telefonlarda root, bazı iPhone’larda ise jailbreak işlemi yapmak gerekiyor.

WhatsApp Aero Nedir? Kullanmak Sakıncalı Mı? 2

 

WhatsApp Aero kullanıcılarına hangi özellikleri sunuyor?
-Profilinize bakanları görebilirsiniz.
-Herkesten silinse bile mesajları görebilirsiniz.
-Silinen mesajları karşı tarafın haberi olmadan görebilirsiniz.
-Farklı font seçeneklerini kullanabilirsiniz.
-Silinmiş ya da süresi dolmuş WhatsApp hikayelerini görebilirsiniz.
-Gizli bile olsa karşı tarafın ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz.
-Durum yazısının ve profil fotoğrafının değiştirilme tarihini görebilirsiniz.
-Mavi tiki kaldırabilirsiniz.
-Çok daha yüksek boyutlu dosya transferleri yapabilirsiniz.
-Binlerce farklı tema ile uygulama arayüzünü özelleştirebilirsiniz.
-Uygulama şifresi ya da parmak izi koruyucusu ekleyebilirsiniz.
-Veriler, cihazın kendisinde depolanıyor.
-Çok daha hızlı bir performans sunuyor.

WhatsApp Aero güvenli mi sorusu aslında tam olarak sunmuş olduğu özellikleri öğrendikten sonra soruluyor. Şu özelliklere baktığımız zaman kullanıcıların özel hayatına dair koruma sağlamadığını ve herkesle paylaştığını görüyoruz. Yani pek güven vermiyor.

WhatsApp Aero Nedir? Kullanmak Sakıncalı Mı? 3

WhatsApp Aero nasıl çalışıyor?
İnternet sitelerinde bulabileceğiniz WhatsApp Aero APK dosyasını indirebilir ve APK kurulumunu yapabilirsiniz. Normal WhatsApp gibi WhatsApp Aero’ya da cep telefonu numaranızla kayıt oluyor ya da var olan WhatsApp hesabınızı burada açıyorsunuz.
WhatsApp Aero, cep telefonunuzun kayıtlı olduğu Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarındaki arkadaşlarınızı bulmanızı sağlıyor. WhatsApp Aero’nun sonraki çalışma prensibi bildiğimiz WhatsApp gibi.

WhatsApp Aero Nedir? Kullanmak Sakıncalı Mı? 4

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.