izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Manyetik Alan Gücü ile Altıncı Hisse Sahip Olabilirsiniz!

Vücudumuzda barındırdığımız beş duyumuzun dışında daha farklı şeyleri hissetmemiz mümkün mü? Sorusunun izinden giden araştırmacılar sonucu, Manyetik alanların kullanılması ile buldu. Hayvanlar dünyasına göz attığımızda manyetik alanlarının ne kadar güçlü olduğunu görebiliyoruz. Birçok canlı manyetik alanlar sayesinde yönünü buluyor böylece hedefledikleri yerlere rahatlıkla ulaşabiliyor.

Bunların arasında deniz kaplumbağaları, bal arılar, göçmen kuşlar aynı zamanda yunus balıklarını örnek olarak verebiliriz. Tüm hayvanların sahibi olduğu manyetik alanı fark etme yeteneğinin, Onların uzay ve zaman arasındaki cisimleri bizlerin hiçbir şekilde bilmediği algılamaların sonucunda ortaya çıktığı dile getiriliyor.

Manyetik Alanın Farkına Nasıl Varılır?

Oldukça eski zamanlarda yapılan araştırmalarda insanların böyle bir yeteneğe sahip oldukları yönünde. Son çalışmalarla desteklenme sürecine giden bu konu görünüşe göre, İnsanların retinasında yer alan bir protein yapısı manyetik alanların kullanılmasına yardımcı olabiliyor. Bu durumdan hakkında daha önceki yıllar içerisinde gerçekleştirebilen bir çalışmalarda meyve sinekleri üzerinde yer alan kripto krom proteinin yerine insanların retinasında yer alan proteinlerin nakledilmesi sonucunda gerçekleştirildi. İnsanların gözünden elde edilen proteinin de tıpkı meyve sinlerinde yer aldığı gibi doğal protein gibi manyetik detektörünün işlevini gördü.

İnsanlarda Kullanıma Çıkabilir mi?

Yapılan araştırmalarda temel olarak baz alınan veri kripto krom proteinin manyetik alanlar üzerinde tespit etmek üzerinde tek etkisinin faktörlü olması. Yani, Hayvanların bu protein oranlı yapının manyetik alanları rahatlıkla algılayabildiği düşünülüyor. İnsanlarda ye alan proteinin bu amaç yönünde kullanılmayacağı açıklansa bile ilerleten zamanda bu tarz bir olayın yaşanması tamamen muhtemel yönde. Bilim insanların yapmış olduğu çalışmalar günden güne hızlanarak çok daha hızlı sonuçlar vermeye başlıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda karşımıza ne gibi açıklamalar çıkacak. Konu hakkında düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.