izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Masa Başı Çalışanlar Neden Ofis Sandalyesi Kullanmalı?

avansas-comfort-venus-ofis-calisma-koltugu-siyah-0-detailUzun süre oturma pozisyonunda kalan masa başı çalışanlarının vücut sağlıklarını korumak için doğru ofis mobilyaları seçiminde bulunmaları gerekir. Özellikle ofis sandalyesi bu noktada belirleyici bir unsur olabiliyor. Sürekli oturma pozisyonunda kalmaktan kaynaklanan bel ve sırt ağrılarını ortadan kaldırmanın tek yolu ergonomik bilgisayar koltuğu kullanmak oluyor. Çünkü vücudun bel ve sırt bölümünün desteklenmesi gerekiyor.

Ofislerde kullanım için, masa başı çalışanlarına özel tasarlanan ofis sandalyelerinin yaslanma bölümünde bir kavis bulunur. Bu kavis bel boşluğunu doldurarak vücudun ağırlığının omuriliğe baskı yapmasını önler. Dolayısıyla yıllarca büro çalışanı olarak görev yapan kişiler dahi bel ve sırt ağrıları olmadan çalışabilirler.

Çalışma Sandalyesi Kullanmanın Avantajları Neler?

Çalışma sandalyesi modelleri sadece bel bölümünü destekleyen kavis ile değil, kullanışlı olmalarıyla da tercih ediliyor. Genellikle örümcek ayak modeli eşliğinde üretilen döner koltuk tasarımları ofis çalışanlarının yerinden kalkmadan kısa mesafelere hareket edebilmesini sağlıyor. Oldukça kullanışlı olan ve her yöne dönebilen tekerlekleri sayesinde bir hareket alanı oluşturan bu tasarımlar ofislerin yanı sıra evlerde de sıklıkla tercih ediliyor.

02

Ofis sandalyelerinin kullanılmasını gerekli kılan bir diğer unsur hava koşulları oluyor. Özellikle sıcak havalarda sırtı terletmeyen kumaşlar ve dokular kullanılarak hazırlanan ofis sandalyeleri, klasik çalışma koltuklarının sunamadığı konforu büro çalışanlarına sunabiliyor. Hava geçirgenliği yüksek ve bir o kadar da dayanıklı kumaşlarla kaplanan ofis sandalyesi fiyatları makul düzeylere indiğinden dileyen herkes bu konforu elde edebiliyor.

Hangi Marka Bilgisayar Koltuğu Tercih Edilmeli?

Ofislerde en çok tercih edilen bilgisayar koltuğu markaları arasında Avansas ön plana çıkıyor. En kaliteli malzemeler ve fonksiyonel tasarımlar tercih edilerek hazırlanan Avansas ofis koltuğu modelleri rekabetçi fiyatları ile de beklentileri en üst düzeyde karşılayabiliyor. Tamamı ortopedik olan bu tasarımlar neredeyse her meslek grubun tarafından tercih ediliyor.

Başta sekreter görevini yapanlar olmak üzere mimarlardan muhasebecilere kadar uzanan geniş bir meslek grubu yelpazesi tercihini bu tasarımlardan yana kullanıyor. Tekerlekli örümcek ayak kullanılarak hazırlanan bu modeller öğrenciler için de ideal bir seçim olabiliyor. Markanın çalışma sandalyesi modelleri arasında yöneticiler için tasarlanmış olan modeller de mevcut.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.